اولین تلفن هوشمند خنک شونده با آب ساخته شد

۲۸اردیبهشت، مهر- استفاده از برنامه های پردازشگر فشرده بر روی تلفن های هوشمند سبب می گردد این گوشی ها زود به اصطلاح “داغ” کنند از این رو محققان در صدد برآمده اند تا این مشکل را حل کنند.

در رایانه های معمولی از آب خنک ساز، برای پیشگیری از داغ شدن CPU استفاده می کنند، پس چرا نتوان از این شیوه برای خنک سازی تلفن های هوشمند استفاده کرد.

شرکت NEC از همین شیوه در تلفن های هوشمند Medias X N-06E خود بهره مند شده و اولین تلفن همراه جهان را ارائه کرده است که با آب خنک می گردد.

پژوهشگران NEC در اطراف و دور این تلفن، لوله های گرمایی تعبیه کرده اند که با آب پر شده اند. این آب می تواند گرمای ایجاد شده توسط پردازشگرهای مرکز تلفن را از بین ببرد.

البته این تراشه در گستره وسیعی از وسایل الکترونیکی از جمله LG Optimus G Pro و HTC One دیده می گردد اما هیچ یک از وسایل با مشکلات ناشی از بروز گرمای بسیار مواجه نیستند.

در حالی که این تراشه از پرازنده های ۱٫۹ گیگا هرتزی پشتیبانی می کند و از سویی NEC از این تراشه برای پرازنده چهار هسته ای Snapdragon S4 Pro 1.7 گیگاهرتزی استفاده کرده است، بعید به نظر می رسد کاربران شاهد هر گونه افزایش عملکرد واقعی باشد. تنها فایده واقعی این سیستم خنک کننده می تواند افزایش عمر تراشه یا خنک ماندن تلفن در دستان گرما باشد.

این تلفن هوشمند از سیستم عامل اندروئید ۴٫۲ استفاده می کند. دارای نمایشگر OLED 4.7 اینچی و دوربین ۱۳٫۱ مگاپیکسلی است. این تلفن ضد آب و ضد غبار است و کاربر می تواند برای خنک سازی بیشتر آن را در آب فرود ببرد.

ظاهر صورتی رنگ این تلفن هوشمند آن را به گزینه جذاب تری برای زنان تبدیل کرده است. این تلفن قرار است تا پایان ژوئن فقط در ژاپن عرضه شود.

IT Iran
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ