اوپک پلاس با تصمیمی، تولید نفت را ۲ میلیون بشکه در روز کاهش داد

گروه اوپک پلاس روز چهارشنبه اعلام کرد که تولید نفت خود را ۲ میلیون بشکه در روز کاهش می‌دهد که بزرگترین کاهش از زمان شروع بیماری کرونا است؛ این اقدام با واکنش تند مقامات آمریکایی مواجه شد که نگران افزایش قیمت بنزین در کشور خود هستند.

اوپک پلاس با تصمیمی، تولید نفت را ۲ میلیون بشکه در روز کاهش داد

به گزارش ممتاز نیوز، گروه اوپک پلاس (تولیدکنندگان عمده نفت)، پس از اولین نشست حضوری خود از مارس ۲۰۲۰، کاهش تولید را اعلام کردند.

قیمت نفت خام برنت با انتشار این خبر بیش از یک درصد افزایش یافت و به نزدیک به ۹۳ دلار در هر بشکه رسید و قیمت نفت آمریکا ۱.۵ درصد افزایش یافت و به ۸۷.۷۵ دلار رسید.

جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا روز چهارشنبه گفت که نگران کاهش عمده تولید نفت اوپک پلاس است. او گفت: باید ببینم جزئیات چیست. نگرانم، این کار غیرضروری است.

بلینکن، وزیر خارجه آمریکا نیز به اقدام اوپک واکنش نشان داد و گفت که آمریکا تلاش می‌کند قیمت نفت را پایین نگه دارد، حتی با وجود اجماع اوپک بر کاهش تولید نفت. رسانه‌های آمریکایی نیز در واکنش به اقدام اوپک در مطالبی از احتمال افزایش قیمت بنزین در این کشور به علت رشد قیمت نفت خبر داده‌اند.
کاهش تولید اوپک پلاس از ماه نوامبر آغاز خواهد شد و سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدانش بار دیگر در ماه دسامبر با یکدیگر دیدار خواهند کرد.

این گروه در بیانیه‌ای اعلام کرد که تصمیم برای کاهش تولید به علت نا اطمینانی در اقتصاد جهانی بوده است.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ