ایجاد شبکه ایمنی فناوری نانو

جام جم آنلاین: رییس کمیته فنی استانداردهای فناوری نانو از ایجاد شبکه ایمنی این فناوری در کشور خبر داد.

دکتر علی بیت اللهی گفت: شبکه ایمنی نانو را یکی از زیر ساخت های ایمنی در حوزه فناوری نانو توصیف کرد و افزود: به منظور ایجاد ایمنی در حوزه فناوری های مرتبط با نانو از سوی ستاد توسعه فناوری نانو اقدام به ایجاد شبکه ایمنی نانو شد.

وی هدف از ایجاد این شبکه را توسعه فعالیت های استاندارد و ایمن در حوزه نانو فناوری ذکر کرد و اظهار داشت: این شبکه متشکل از متخصصانی مرتبط با نانو فناوری از ستاد توسعه فناوری نانو و وزارتخانه های بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و جهاد کشاورزی است. این متخصصان در قالب این شبکه درصدد توسعه توانمندی های کشور در سطح ملی و پشتیبانی و تضمین استانداردهای نانو در حوزه های سلامت و محیط زیست هستند.
 
رییس کمیته فنی استانداردهای فناوری نانو با بیان اینکه فعالیت های این شبکه در قالب اساسنامه ای تعریف شده است، خاطرنشان کرد: این اساسنامه تدوین و به تصویب ستاد توسعه فناوری نانو رسیده است.
 
بیت اللهی با اشاره به وجود بیش از ۲۰۰ شرکت فعال در حوزه فناوری نانو در کشور، یادآور شد: تا ۲۰ سال آینده قرار است یکی از محصولات صادراتی کشور محصولات مبتنی بر فناوری نانو باشد از این رو با ایجاد ظرفیت هایی در کشور اقدام به استاندارد سازی این محصولات خواهد شد.
 
وی با ابراز امیدواری از اینکه این شبکه تا یک ماه آینده رسما کار خود را آغاز کند، خاطر نشان کرد: شرکت های فعال در این حوزه به منظور بهره مندی از بسته های حمایتی ستاد توسعه نانو لازم است تا نسبت به دریافت مجوزهای لازم اقدام کنند.
 
رییس کمیته فنی استانداردهای فناوری نانو با اشاره به ماموریت های این شبکه، اضافه کرد: استانداردسازی و ایمن سازی محصولات مبتنی بر فناوری نانو، حمایت از تحقیقات هدفمند در حوزه ایمنی و استاندارد محصولات نانو، حمایت از برگزاری دوره های تخصصی و کارگاه های علمی و عملی در حوزه های مرتبط با ایمنی نانو از ماموریت های این شبکه است.(مهر)


jamejamonline.ir – 22 – RSS Version

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *