ایران با اقتدار نظامی و امنیتی خود تکمیل‌کننده دایره امنیتی کشورهای همسایه است

جمعه ۱۹م آبان ۹۱ به نقل از باشگاه خبر نگاران جوان در پورتال خبری ممتاز نیوز انتشار یافته است،

دبیر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: انگلیس اگر به دنبال برقراری امنیت است بهتر است مسائل داخلی کشور خود را حل کند تا اینکه بخواهد به بهانه‌ ایجاد امنیت وارد کشورهای دیگر شود.

میر حسن آصفری  نماینده اراک و کمیجان در گفتگو با خبرنگار پارلمانی باشگاه خبرنگاران تصریح نمود: انگلیس اگر به دنبال برقراری امنیت است بهتر است مسائل داخلی کشور خود را حل کند تا اینکه بخواهد به بهانه‌ ایجاد امنیت وارد کشورهای دیگر شود.

این نماینده مجلس ادامه داد: اتفاق خاص و مهمی درخلیج فارس نیفتاده که بخواهند در این منطقه امنیت برقرار نمایند، امینت خلیج فارس متعلق به کشورهای حوزه خلیج فارس است.

وی در ادامه افزود: ما صراحتا اعلام می‌کنیم که به جد با هرگونه حضور هوایی، زمینی، سطحی و زیر سطحی به آب‌های خلیج فارس در مرزهای جمهوری اسلامی ایران برخورد خواهیم نمود و اجازه هیچگونه اقدام نظامی در مناطق متعلق به جمهوری اسلامی ایران در مرزهای آبی، خاکی و هوایی را نخواهیم داد.

دبیر کمیسیون امنیت ملی با اشاره به تنگه هرمز گفت: تا وقتی که تهدیدی متوجه ما نباشد اقدامی برای بستن تنگه هرمز انجام نخواهیم داد در غیر این صورت ما حتما از موقعیت و نقاط استراتژیک در جهت دفاع از کشور استفاده خواهیم نمود.

آصفری خاطر نشان نمود: جمهوری اسلامی ایران نه تنها هیچگونه تهدید امنیتی برای همسایگان خود بویژه کشورهای حوزه خلیج فارس نخواهد بود بلکه تکمیل دایره امنیتی کشورهای همسایه است و به عنوان یک پتانسیل امنیتی برای حفاظت از این کشورها خواهد بود.

وی در ادامه تصریح کرد: امروز جمهوری اسلامی ایران از قدرت نظامی بالایی برخوردار است و هرگونه تصدی و توطئه را کمترین وقت ممکن پاسخ می‌دهد و کشورهای همسایه می‌توانند از جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک همسایه مقتدر و یک فرصت در جهت مقابله با تهدیداتی که ممکن است از سوی کشورهای غربی بویژه رژیم صهیونیستی متوجهشان شود استفاده نمایند.

انتهای پیام/


باشگاه خبرنگاران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ