ایران با غلبه بر آمریکا فینالیست شد

۰۳م اسفند ،

رقابت های جام جهانی کشتی آزاد ۲۰۲۲ تهران که از صبح امروز در سالن ۱۲ هزار نفری آزادی تهران آغاز شده است، بعد از برگزاری مراسم افتتاحیه از ساعت ۱۷:۱۰ در نوبت عصر پیگیری شد که تیم کشورمان بعد از پیروزی مقابل گرجستان به مصاف آمریکا رفت.

آزادکاران ایران که در نوبت صبح ابتدا ۷ بر صفر ژاپن را شکست داده بودند و در دومین گام نیز با اقتدار و با نتیجه ۶ بر یک از سد بلغارستان قبل بودند در اولین دیدار نوبت عصر نیز مقابل گرجستان با نتیجه ۷ بر صفر به برتری دست یافتند تا برای حضور در فینال تنها به پیروزی مقابل آمریکا نیاز داشته باشند.

ایران در آخرین مسابقه نیز با غلبه بر آمریکا جواز حضور در فینال را کسب کرد.

پیروزی در این مسابقه هم مانند ۳ دیدار قبل در حالی برای ایران به دست آمد که هنوز مسابقات به طور کامل به پایان نرسید و رقابت های اوزان ۹۶ و ۱۲۰ کیلوگرم برگزار نشده بود و آزادکاران با پیروزی در ۴ وزن از ۵ وزن اول پیروزی خود را مسجل کردند.

برای ایران در این مسابقه حسن رحیمی در ۵۵ کیلو، اسماعیل پور در ۶۰ کیلو، مهدی تقوی در ۶۶ کیلو و احسان لشگری در ۸۴ کیلو صاحب پیروزی شدند و تنها اکبری در ۷۴ کیلو به باروس قهرمان المپیک لندن باخت.

در حساس ترین دیدار این رقابت مسعود اسماعیل پور به مصاف کولمن اسکات دارنده مدال برنز المپیک ۲۰۱۲ لندن رفت که در ۲ تایم و با اقتدار و با نتایج ۲ بر صفر و ۳ بر یک حریف را مغلوب کرد تا نشان دهد شایستگی کسب مدال در المپیک را داشته است، اما به آن نرسید. البته کشتی گیر آمریکایی در چندین نوبت با حرکات غیرورزشی اعتراض تماشاگران را برانگیخت به طوری که جونز سرمربی آمریکا نیز در چندین نوبت به کشتی گیرش تذکر داد که آرام باشد.

در دیدار وزن ۶۶ کیلوگرم هم مهدی تقوی در ۳۵ ثانیه ۵ امتیاز از حریف آمریکایی اش گرفت تا پیروز تایم اول باشد. در تایم دوم بعد از اینکه امتیازی رد و بدل نشد کار به کلینچ رسید که گوی به نفع کشتی گیر آمریکایی آمد تا خم تقوی را در اختیار بگیرد اما کشتی گیر کشورمان بعد از چند ثانیه مقاومت، کنده حریف را بالا آورد و با کسب ۲ امتیاز این تایم و این مسابقه را به نفع خود به پایان رساند.

* نتایج انفرادی این دیدار به شرح زیر است:

۵۵  کیلو: حسن رحیمی، برنده – ساندرز (۶ بر صفر و ۸ بر صفر)

۶۰  کیلو: مسعود اسماعیل پور، برنده – کولمن اسکات (۲ بر صفر و ۳ بر یک)

۶۶  کیلو: مهدی تقوی ، برنده – برنت مت کالف (۵ بر صفر و ۲ بر صفر؛ کلینچ به نفع حریف آمده بود)

۷۴  کیلو: عزت اله اکبری، برنده – جردن باروس (صفر بر ۴ و صفر بر ۲)

۸۴  کیلو: احسان لشگری، برنده –  مکسول جان اسکرین (۶ بر صفر و ۵ بر ۲)

۹۶  کیلو: حامد تاتاری – جیمز دانیل برگمن (در حال برگزاری)

۱۲۰ کیلو: کمیل قاسمی – تراول دلاگنف (در حال برگزاری)


Varzesh3.com | ورزش ۳
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ