ایران جزو ۱۰ کشور اول مصرف‌کننده کیسه پلاستیکی

ایران جزو ۱۰ کشور اول مصرف‌کننده کیسه پلاستیکی

جام جم آنلاین: رئیس سازمان محیط زیست و توسعه پایدار شهر تهران هشدار داد: ایران جزو ده کشور اول مصرف‌کننده کیسه پلاستیکی دنیاست.

روزانه در تهران ۵۰۰ تن کیسه پلاستیکی استفاده می‌شود. باید کیسه پلاستیکی از فروشگاه‌های بزرگ حذف شود و امیدواریم مسئولان تا پایان دوره‌شان چیزی از محیط زیست باقی بگذارند.

به گزارش فارس، محمدهادی حیدرزاده در مراسمی که به عنوان «امروز یک کیسه پلاستیکی کمتر» در جمع خبرنگاران گفت: بیست‌ویکم تیرماه با هدف درست مصرف کردن کیسه‌های پلاستیکی به عنوان «امروز یک کیسه پلاستیکی کمتر» نامگذاری شده است.

وی ادامه داد: نامگذاری امروز بهانه‌ای است برای این‌که مردم و مسئولان در صرفه‌جویی کیسه‌های پلاستیکی اقدام کنند.

رئیس سازمان محیط زیست و توسعه پایدار شهر تهران یادآور شد: کشورهای توسعه یافته به این سمت حرکت کرده‌اند که از کیسه‌های پلاستیکی کمتر استفاده کنند.

وی درباره معضلات زیست‌محیطی استفاده از کیسه‌های پلاستیکی بیان کرد: این کیسه‌ها ۳۰۰ تا ۴۰۰ سال در طبیعت می‌مانند و موجب آلودگی خاک می‌شوند، همچنین کیسه‌های پلاستیکی آلودگی‌های بصری و بهداشتی ایجاد می‌کند که مهم‌ترین آن آلودگی بهداشتی است که کمتر به این موضوع پرداخته می‌شود.

حیدرزاده افزود: کیسه‌های پلاستیکی در تماس با مواد غذایی ماده‌ای دارند که موجب سرطان‌های گوارشی، معده و دیگر مشکلات می‌شود.

وی بیان کرد: اسباب‌بازی‌های پلاستیکی نیز چون دارای مشتقات نفتی است موجب بیماری‌هایی در کودکان می‌شود.حیدرزاده بیان کرد: مواد غذایی داغی که در ماه رمضان در ظروف پلاستیکی توزیع می‌شود مصداق واقعی سرطان است.

رئیس سازمان محیط زیست و توسعه پایدار شهر تهران یادآور شد: ذائقه تولیدکننده و توزیع‌کننده را مصرف‌کننده تعیین می‌کند و باید به سمت تولیدات جایگزین کیسه‌های پلاستیکی برویم.


jamejamonline.ir – 22 – RSS Version

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ