اپراتور چهارم و عضویت در ITU

۱۰م اسفند ، ایسنا- اپراتور چهارم ایران به عضویت رسمی در اتحادیه بین‎المللی مخابرات درآمد.

اتحادیه بین‌المللی مخابرات (ITU) بخشی تخصصی از بدنه سازمان ملل متحد (UN) است که با هدف استانداردسازی، قانونمندسازی و توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات در تمامی کشورهای جهان ایجاد شده است.

این اتحادیه در سال ۱۸۶۵ میلادی با عنوان اتحادیه بین المللی تلگراف در پاریس تأسیس شد و در حال حاضر بیش از ۷۰۰ عضو (شرکت‌ها، مراکز و ارگان‌های دولتی و خصوصی) از ۱۹۳ کشور جهان در این اتحادیه معتبر جهانی عضویت دارند. مقرر اصلی این اتحادیه در شهر ژنو سوئیس است.

اتحادیه بین المللی مخابرات (ITU) دارای سه بخش اصلی است:

۱) ITU-R ارتباطات رادیویی

۲) ITU-T استانداردسازی

۳) ITU-D توسعه

اعضای بخش ITU-D، تلاش می‌کنند از طریق برگزاری مجامع، همایش‏ها و کنفرانس‏های گوناگون ضمن شناسایی و امکان‌سنجی از بازار حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات و همچنین تعیین نقاط قوت و ضعف این حوزه، با ارائه پیشنهادات و تصویب راهبردها، سیاست‌ها و قوانین مناسب، فعالیت، تجارت و سرمایه‌گذاری را در این عرصه هدفمند و جذاب نمایند.

هم اکنون اپراتورها، شرکت‌ها و موسسات بزرگ مخابراتی در ITU-D عضویت فعال دارند. پیش از این نیز از ایران، اپراتورهای اول و دوم در این مجمع عضویت داشته‌اند.

ایرانیان نت، همزمان با حضور در اتحادیه بین المللی مخابرات، هم اکنون در دو مجمع معتبر FTTH Council MENA و MEA Broadband با موضوع پهن باند در منطقه خاورمیانه و آفریقا عضویت دارد.

IT Iran
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ