اپل نقشه گوگل را حذف کرد

شرکت اپل اعلام کرده که درنظر دارد در سیستم عاملهای جدید خود که از آن با عنوان iOS 6 یاد می‌شود نقشه گوگل را حذف کرده و به جای آن نقشه خود را جایگزین کند.
به گزارش خبرگزاری مهر، طراحی برنامه نقشه اپل به برنامه کنونی نقشه گوگل شباهت دارد که در حال حاضر روی آی فن، آی پد و آی پاد کاربرد داد، اما گفته می شود که این برنامه از سرعت بیشتری برخوردار است و نسبت به نقشه گوگل قابل اعتماد تر است.
طی چند سال گذشته، شرکت اپل چند شرکت نقشه برداری چون Placebase، شرکت فناوری C3 وPoly9 را خریداری کرد که براساس این امر موجب شد اپل بتواند یک پایگاه داده های کامل برای برنامه نقشه خود تهیه کند و دیگر به گوگل اتکا نکند.
براساس گزارش بیزینس تودی، هفته گذشته اپل تصدیق کرد که از ماه مارس تاکنون برنامه های آی فن و آی پاد چون ابزار مرتب سازی تصاویر اطلاعات خود را از نقشه گوگل به اطلاعات “OpenStreetMap” منتقل کرده است. برنامه اجرایی ابزار مرتب سازی تصاویر از نقشه برای نشان دادن محل گرفتن عکسها استفاده می کند.
اپل همایش جهانی خود را ماه آینده طی روزهای ۲۲ تا ۲۶ خرداد ماه در سان فرانسیسکو برگزار می کند، انتظار می رود خبر مهم امسال به سیستم عامل iOS 6 به عنوان نسل ششم از سیستمهای عامل اپل مرتبط باشد.

iTanalyze.ir

نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.