اگر بسیار قهوه بنوشید، متوهم می‌شوید

۲۸م دیماه ،
ممتاز نیوز : جمعی از روانپزشکان و روانشناسان استرالیایی طی تحقیقات اخیر خود دریافتند نوشیدن مواد کافئین‌دار، به میزان بیش از پنج لیوان در روز حالات توهم و روانپریشی را در انسان به وجود می‌آورد.

به گزارش ممتاز نیوز به نقل از سینا  ؛ این متخصصان ادعا کرده‌اند که نوشیدن ۵ فنجان قهوه در روز یا بیشتر ممکن است سبب حالت توهمی در فرد شود.متخصصان دانشگاه استرالیایی لا‌تروب در آزمایشات اخیر خود دریافته‌اند که کافئین موجود در قهوه میتواند حالت توهم‌ زایی را ایجاد کند. کافئین ماده‌ای است که معمولا در تولید داروهای سایکواکتیو (فعال کننده روان) مورد استفاده قرار می‌ گیرد.

پروفسور «سایمون کرو»، متخصص اصلی در این مطالعات خاطر نشان کرد: «قهوه و سایر نوشیدنی‌های کافئین دار مثل چای، نوشابه‌های بدون گاز و نوشابه‌های انرژی‌زا محرک عصب‌های مغز می باشند و وقتی به مقدار بسیار مصرف شوند گرایش مغز را به توهم‌ زایی افزایش می‌ دهند.

این متخصصان تاثیراسترس و کافئین را روی ۹۲ داوطلب بررسی کردند. آن‌ها متوجه شدند افزایش سطح کافئین در بدن توام با افزایش اتفاقات استرس ‌زا به گونه‌ای با هم تعامل می‌یابند که در نهایت سبب بروز افکار توهم زا در شرکت کنندگان سالم می‌ شوند.

این یافته نشان می‌‌دهد در مصرف این قبیل نوشیدنی‌‌ها که می‌ توانند مصارف دارویی داشته باشند باید احتیاط‌های لازم صورت گیرد.

منبع: ممتاز نیوز
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ