اگر پوستتان خشک است، بخوانید…

۹ م دیماه ،

برای جلوگیری از خشکی پوست، باید در منزل تهویه مطبوع وجود داشته باشد.

یک متخصص پوست و مو گفت: رطوبت موجود در هوا در روزهای سرد نسبت به روزهای گرم سال کاهش می‌یابد و رطوبت کم سبب می‌شود که مقداری از رطوبت پوست نیز به تدریج از بین برود و پوست خشک شود.

دکتر محمدعلی ماپار اظهار کرد: بعضی اشخاص که پوست خشکی دارند، در زمستان به سبب کمبود رطوبت و حساس بودن به سرما دچار خشکی پوست شده و پوست ترک ترک می‌شود و حتی ممکن است خون ریزی نیز کند. خارش و سوزش پوست نیز به سبب خشکی افزایش می‌یابد.

وی تصریح کرد: علاوه بر خشکی هوا، حمام کردن مکرر، استفاده بسیار از شوینده‌ها نیز سبب خشکی پوست می‌شود. برای جلوگیری از خشکی پوست باید در منزل تهویه مطبوع وجود داشته باشد. تهویه مناسب سبب می‌شود که رطوبت هوا حفظ شده وهوا مقداری گرم شود.

ماپار افزود: اشخاصی که پوست خشکی دارند سعی کنند در معرض باد قرار نگیرند و محل کار و خانه این اشخاص نیز نباید سرد باشد. این اشخاص نباید از شوینده‌ها، بسیار استفاده کنند و باید پس از هر بار شستشوی دست‌ها و صورت از کرم‌های مرطوب کننده استفاده کنند.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: برای جلوگیری از خشک شدن بدن نیز می‌توان پس از حمام کردن از لوسیون‌های بدن که در بازار موجود است، استفاده کنند

باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *