اگر یک بار جلوی کارهای احمدی‌نژاد می‌ایستادید این وضع پیش نمی‌آمد

لاریجانی خطاب به رسایی:

ایران > قانونگذاری– ممتازنیوز:
علی لاریجانی، رییس مجلس شورای اسلامی، در واکنش به اظهارات حمید رسایی دربارهٔ ماجرای ۲۲ بهمن قم، گفت: اگر در این هشت سال آقای احمدی‌نژاد، یک بار جلوی این کارهای او می‌ایستادید این وضع پیش نمی‌آمد.

ایسنا نوشت: حمید رسایی در تذکر آیین‌نامه‌ای خود خطاب به رئیس مجلس اظهار کرد: تشکر می‌کنم که بعد از اصرار بسیار و برخلاف رویه‌ای که همیشه در شما حاکم بوده اجازه دادید که من صحبت کنم. کسی را فرستادید که برود و مشروح مذاکرات را بیاورد در حالیکه همه خبرگزاری‌ها اینکه یک نماینده دربارهٔ من چه صحبتی کرده را منتشر کردند.

علی لاریجانی خطاب به وی گفت:‌ این حرف شما هم خوب نیست. با تعریض صحبت نکنید. بسیار متاسفم که شما عادت کردید حرف‌های خود را با تعریض بیان کنید. شما گفتید آقای قاضی‌پور به شما توهین کرده و من خواستم که متن مذاکرات را بیاورم، هنوز متن را نیاوردند اما شما اصرار بسیاری کردید و گفتم تذکرتان را بگویید حالا چیزی هم طلبکار میباشید.

رسایی در ادامه افزود: من صبح در تذکر خود صراحتا اعلام کردم که بعد از قصه‌ای که در قم اتفاق افتاد مصاحبه کردم و محکوم کردم و گفتم کار درستی نبوده و آنها که در حرم بودند اشتباه کردند اما در بیانیات رهبری هم اشتباه آنها مرحله پنجم بود. رهبری گفتند اشتباه نخست از سوی استیضاح‌کنندگان، اشتباه دوم از سوی احمدی‌نژاد در ماجرای سی‌دی و اشتباه سوم از سوی بعضی نمایندگان به سبب توهین به رییس‌جمهور صورت گرفته و اشتباه چهارم هم این بوده که شما قدری بسیاره‌روی کردید.

لاریجانی در این باره گفت: این ترتب را شما قائل میباشید. رهبری ترتبی قائل نشدند.

رسایی همچنین یادآور شد: رهبری همچنین فرمودند اینهایی که من می‌گویم بهانه‌ای نشود که عده‌ای دوباره راه بیفتند و بگویند کاری که در قم اتفاق افتاده کار غلط و اشتباهی بوده است. حالا موضوع را پیگیری کردید و دست‌تان درد نکند.

این نماینده اصولگرای مجلس اضافه کرد: جملاتی را از رهبر معظم انقلاب می‌خوانم آنجا ایشان خطاب به هیات رییسه فرموده‌اند موضوع را پیگیری کنید.«شما می‌توانید به رییس‌جمهور تذکر بدهید، سوال کنید، استیضاح کنید، ولی نمی‌توانید به هیچ کس توهین کنید»، شما (لاریجانی) فرمودید این کمیته را درست کردید چون به رییس یک قوه اهانت شده بود، کار بسیار خوبی کردید.

لاریجانی در این میان افزود: من گفتم به حرم حضرت معصومه (س) و ۲۲ بهمن هم اهانت شد. حرم حضرت معصومه (س) ضروری‌تر از رییس یک قوه است.

رسایی ادامه داد: شما فرمودید بحث شخص من نبوده است.

وی اضافه کرد: رهبری در فرمایشات‌شان به هیات رییسه همچنین گفتند نمی‌توانید به هیچ کس توهین کنید بخصوص رییس‌جمهور، رییس‌جمهور یک مقام محترم است. همیشه روسای‌جمهور در مجالس مخالفینی داشتند که اینطور به رییس‌جمهور توهین کردند، این رفتار اهانت‌آمیز ظلم و ناحق بود.

لاریجانی گفت: توهین همه جا اشکال دارد، رییس‌جمهور آمدند اینجا و به مجلس توهین کردند. شما یک بار هم می‌آمدید و می‌گفتید رییس‌جمهور که به مجلس توهین کرد، به مجلس بر خورد.

رییس مجلس یادآور شد: اشکال ما دقیقا همین است. عده‌ای وقتی به مجلس توهین می‌کنند هیچ مشکلی ندارد از مجلس دفاع کنیم فقط باید رییس دفاع کند؟! شما هم نماینده مجلس‌ میباشید دفاع کنید.

وی همچنین در پاسخ به فریادهای حمید رسایی که می‌خواست سخنان خود را ادامه دهد، گفت: شما وقت گرفتید و بلاوجه صحبت کردید. شما دارید به مجلس توهین می‌کنید. اگر در این هشت سال آقای احمدی‌نژاد یک بار جلوی این کارهای او می‌ایستادید این وضع پیش نمی‌آمد.


RSS
منبع:همشهری
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *