ایجاد امنیت، هدف مشترک دستگاه قضایی و نیروی انتظامی

به گزارش تفسیری ممتازنیوز به نقل از خبر گزاری ایسنا در تاریخ دوشنبه ۱۵آبان۹۱،

86-21.jpg

رییس دادگستری شهرستان رامشیر در خوزستان گفت: نیروی انتظامی به مثابه بازوی قدرتمند دستگاه قضایی در برقراری نظم و امنیت عمومی است، که تحقق این امر مستلزم ارتباط نزدیک و فهم مشترک از مسایل و موضوعات جامعه است.

به گزارش تفسیری خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه خوزستان، فتح الله نعمتی در نشست مشترک با فرماندهان نیروی انتظامی رامشیر، حفظ اقتدار و حمایت از این دستگاه را وظیفه قانونی و ذاتی دستگاه قضایی در چارچوب مقررات قانونی عنوان نمود و افزود: رسالت مشترک این دو دستگاه، ایجاد امنیت پایدار در جامعه می‌باشد، که از حقوق اولیه مردم است.

وی تصریح نمود: وجود تعامل مثبت و سازنده در فضای صمیمی و دوستانه برای حل مشکلات میان دو دستگاه و مردم، مستلزم اعتماد متقابل، دلسوزی و تعهد به رسالت و اجرای سریع و صریح دستورات قضایی است.

نعمتی تاثیرگذار بودن وجهه نظم‌بخشی و ایجاد آرامش از سوی نیروی انتظامی را حفظ آراستگی ظاهر و تعهد و اقتدار توام با احترام به حقوق مردم دانست و بیان نمود: حضور مقتدرانه این نیرو در سطح منطقه و گشت‌های مستمر، عامل مهمی در پیشگیری از وقوع جرم بوده که جا دارد مسئولان امر در تجهیز امکانات این سیستم، که از واجبات ارکان امنیت است، اهتمام خاصی داشته باشند.

انتهای پیام


ایسنا

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *