ایجاد بیش از ۲۲ هزار فرصت شغلی در لرستان

۰۱ تیرماه ۱۳،

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان از تثبیت و ایجاد ۲۲ هزار و ۲۸۲ فرصت شغلی در این استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حامد ویس کردمی افزود: این میزان شغل از نیمه دوم سال ۸۹ تاکنون به ثبت رسیده و ایجاد شده است.

وی ادامه داد: برای ایجاد این تعداد شغل ۷۶۰ طرح اشتغالزا با ۲۱ هزار و ۲۵۲ میلیارد ریال تسهیلات ریالی و ۷۱۰ میلیون یورو تسهیلات ارزی در استان به اجرا درآمده است.

ویس کرمی افزود: به سبب سند توسعه اشتغال و سرمایه گذاری استان، ۱۴۴ هزار میلیارد ریال اعتبار برای ایجاد فرصتهای شغلی در این استان سرمایه گذاری خواهد شد.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان لرستان خاطرنشان کرد: سند توسعه اشتغال و سرمایه گذاری استان لرستان به عنوان ملاک و برنامه مشخص و هدفمند فعالیتهای مرتبط با اشتغالزایی به عنوان اولین استان کشور در شورای عالی اشتغال به تصویب رسیده است.

وی گفت: براساس برنامه پیش بینی شده در این سند با انجام این حجم سرمایه گذاری، ۱۰۳ هزار فرصت شغلی تازه و مولد در استان لرستان ایجاد خواهد شد.

ویس کرمی همچنین با اشاره به نقش تعاون در ایجاد فرصتهای شغلی تازه گفت: در سال ۹۱ بیش از ۴۳۴ میلیارد ریال تسهیلات بانکی نیز به بخشهای تعاونی استان لرستان تزریق شده است.

به گفته وی علاوه بر آن، ۱۰۰ میلیارد ریال تسهیلات نیز از محل صندوق توسعه ملی در راستای توسعه فعالیتهای بخش تعاونی استان سرمایه گذاری شده است.

انتهای پیام


ایسنا
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.