ایده‌ای که ایران از آرسنال گرفت +عکس

گردآوری توسط گروه ورزش ممتاز نیوز

 تندیس جام جهانی فوتبال چند روز پیش در ورودی غربی ورزشگاه آزادی و مقابل ورودی جایگاه ویژه جایگزین تندیسی توپی شد که چندین سال در آن محل نصب شده بود. این تندیس جدید با وزنی در حدود ۴۰۰ کیلوگرم و از جنس فایبرگلاس مسلح است که با پایه، ارتفاعی در حدود ۵ متر دارد.

دهقان محمدی سازنده این تندیس است که به گفته وی، ایده اولیه نصب تندیس جام جهانی در ورزشگاه آزادی در زمستان گذشته و در یکی از مسابقات لیگ برتر انگلستان به ذهنش خطور کرده، در این خصوص گفت: زمستان گذشته برای تماشای یکی از بازی‌های آرسنال به ورزشگاه امارت رفته بودم که با تندیس “تیری آنری” مهاجم پیشین آرسنال مواجه شدم. همانجا به ذهنم رسید که چرا ما نباید در ورزشگاه‌هایمان چنین تندیسی داشته باشیم.

ایده‌ای که ایران از آرسنال گرفت

وی افزود: به خاطر حساسیت‌هایی که در کشورمان روی افراد وجود دارد، در نهایت به این نتیجه رسیدیم با توجه به نزدیک بودن مسابقات جام جهانی، تندیس جام جهانی را در ورزشگاه آزادی نصب کنیم. البته ساخت مدلاژ این تندیس دو ماه طول کشید و حدود یک ماه هم کار تبدیل مدل به تندیس زمان برد.

سازنده تندیس جام جهانی برای ورزشگاه آزادی اضافه کرد: به شخصه دوست داشتم جنس این تندیس برنزه باشد ولی در اینصورت هزینه‌ ساخت آن به بالای ۱۳۰ میلیون تومان می‌رسید. متاسفانه شهرداری هم هیچ حمایت مالی از من نکرد تا در نهایت تندیس از جنس فایبرگلاس ساخته شود.

دهقان محمدی در پایان گفت: تنها فردی که با من نهایت همکاری را داشت، فراهانی قائم مقام مجموعه ورزشی آزادی بود که باید از ایشان تشکر ویژ‌ه‌ای داشته باشم.

مهر
باز نشر: سایت خبری تحلیلی ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *