ایران خواستار تشکیل اجلاس اضطراری اوپک شد/قاسمی:قیمت نفت غیرمنطقی شد

رستم قاسمی در گفت و گو با شانا تصریح کرد: بر اساس تصمیم اوپک تا پیش از نشست اخیر، تولید اعضای این سازمان به روزانه حدود ۳۳ میلیون بشکه رسیده بود و بر اساس آخرین تصمیم اوپک در اجلاس اخیر مقرر شد که این میزان به روزانه ۳۰ میلیون بشکه برگردد که به نظر می رسید با کاهش  تولید نفت اعضای اوپک به این رقم، بازار روند منطقی داشته باشد.

قاسمی گفت: بر اساس توافق در نشست ۱۶۱ اوپک ،زمانی که قیمت نفت به زیر ۱۰۰ دلار برای هر بشکه کاهش یابد وارد منطقه بحرانی قیمت ها شده ایم و بر اساس همین توافق، از دبیرکل اوپک ،آقای البدری ،درخواست کرده ایم مقدمات برگزاری اجلاس اضطراری اوپک را فراهم کند.

وزیر نفت درباره افزایش تولید برخی از اعضای اوپک و افزایش ذخیره نفت در کشورهای مصرف کننده و تاثیر آن در ایجاد بی نظمی در بازار عرضه و تقاضای نفت و در نهایت شکنندگی بازار، گفت: در صورتی که اعضای اوپک سقف تولید را رعایت نکنند این اتفاق می افتد و برای حفظ تعادل عرضه و تقاضای منطقی در بازار نفت همه اعضا در جلسه اخیر اوپک توافق کردند که سقف مورد نظر را رعایت کنند.

وی با بیان این که پس از برگزاری صد و شصت و یکمین نشست اوپک وضعیت عرضه نفت تا حدودی بهتر شده است، افزود: امیدواریم اعضا به تعهدهای تولید خود پایبند باشند.

وزیر نفت درباره روند کاهشی قیمت نفت در روزهای اخیر گفت: قیمت نفت معمولا در تابستان به دلیل کاهش تقاضا دچار نوسان می شود ولی در فصل زمستان با حفظ تولید منطقی میزان تقاضا تغییر خواهد کرد.

/۳۱۳۱

دانلود   دانلود


خبرآنلاین

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *