ایران در راه تقویت ان.پی.تی تلاش می‌کند/شکست تحریم‌های ضد ایرانی غرب در سه دهه قبل

۱۹م آذر ،

وزیر امور خارجه کشورمان در دیدار با سفیر تازه کشور پادشاهی ژاپن فعالیت هسته‌یی صلح‌آمیز را حق کشورمان دانست و گفت: تقویت ان. پی. تی برای صیانت از صلح بین‌المللی و تأمین منافع اعضا یک ضرورت است و جمهوری اسلامی ایران در این راه تلاش می‌کند.

به گزارش حوزه سیاست خارجی باشگاه خبرنگاران؛ «کوجی هانه دا » سفیر تازه کشور پادشاهی ژاپن در دیدار با علی اکبر صالحی وزیر امور خارجه کشورمان رونوشت استوارنامه خود را به وی تقدیم کرد.

صالحی در این دیدار با اشاره به روابط دیرینه بین ایران و ژاپن زمینه‌های همکاری میان دو کشور در عرصه‌های مختلف علمی، فرهنگی و اقتصادی را مورد اشاره قرار داد و بر توسعه روابط و بهره‌گیری از ظرفیت‌های دو طرف در زمینه‌های مختلف تأکید کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان فعالیت هسته‌یی صلح‌آمیز را حق کشورمان دانست و با توجه به این نکته که جمهوری اسلامی ایران از تکنولوژی هسته‌یی در جهت توسعه و پیشرفت کشور بهره خواهد برد، تقویت ان. پی. تی را برای صیانت از صلح بین‌المللی و تأمین منافع اعضا یک ضرورت خواند و افزود که جمهوری اسلامی ایران در این راه تلاش می‌کند.

صالحی با اشاره به تحریم‌های غرب علیه کشورمان در طول بیش از سه دهه قبل، پیشرفت‌های جمهوری اسلامی ایران را در عرصه‌های مختلف نشانه شکست این تحریم‌ها خواند.

سفیر ژاپن در تهران نیز در این دیدار اهمیت جمهوری اسلامی ایران را به‌عنوان بازیگری مهم در منطقه مورد توجه قرار داد و علاقمندی کشورش را برای توسعه روابط با ایران اعلام کرد.

انتهای پیام/


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ