ایران دومین کشور تولید کننده فولاد عضو جنبش عدم تعهد است

به گزارش خبرگزاری مهر، از میان کشورهای عضو جنبش عدم تعهد تنها ۱۷ کشور تولید کننده فولاد خام هستند که در این بین هند با تولید ماهانه ۶ میلیون و ۶۰۰ هزار تن فولاد خام در رتبه نخست قرار دارد.

ایران در ۷ ماه نخست سال جاری میلادی ۸ میلیون و ۴۳۶ هزار تن فولاد خام تولید کرد که این میزان نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۱۱ میلادی ( ۷ میلیون و ۸۰۴ هزار تن) رشد ۸٫۱ درصدی داشته است.

هند نیز با تولید ۴۴ میلیون و ۵۶۷ هزار تن از این محصول در سال جاری میلادی نسبت به مدت مشابه پارسال (۴۳ میلیون و ۱۰۶ هزار تن) رشد ۳٫۴ درصدی را در تولید این محصول استراتژیک نشان داد.

مصر،آفریقای جنوبی و عربستان به ترتیب با تولید ماهانه ۵۹۰، ۵۸۰ و ۲۸۲ هزار تن فولاد خام پس از ایران در رتبه های بعدی تولید این محصول استراتژیک قرار دارند.

هند، ایران و مصر به ترتیب با تولید ۷۲٫۲ میلیون تن،۱۳ میلیون تن و ۶٫۵ میلیون تن فولاد خام در سال ۲۰۱۱ در رتبه های چهارم،هفدهم و بیست و چهارم جهان قرار گرفتند.

بلاروس، ازبکستان، کوبا، گواتمالا، ترینیداد و توباگو، شیلی،کلمبیا، اکوادور، پرو، ونزوئلا، الجزایر و مراکش از دیگر کشورهای تولید کننده فولاد عضو جنبش عدم تعهد هستند.
 


MehrNews Rss Feed

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ