ایران قهرمان تورنمنت بین المللی کشتی آزاد ناشنوایان شد

۲۹فروردین۱۳،

pourmand-2-12.jpg

ایران قهرمان تورنمنت بین المللی کشتی آزاد ناشنوایان شد.

به گزارش ایسنا، اولین دوره مسابقات بین المللی کشتی آزاد ناشنوایان جام ” کریم رئیسی‌نیا” با حضور کشتی‌گیران هفت کشور در سالن هفتم تیر تهران به پایان رسید که ایران در هر دو رشته فرنگی و آزاد به مقام قهرمانی رسید.

در روز پایانی این پیکارها مسابقات کشتی آزاد برگزار شد که تیم ملی ایران به مقام قهرمانی رسید و تیمهای ترکیه و ارمنستان به ترتیب دوم و سوم شدند.

دکتر کرم الله علیمرادی رئیس فدراسیون ورزشهای ناشنوایان، بیماران خاص و پیوند اعضا، محمدرضا طالقانی سرپرست فدراسیون پهلوانی و باستانی، دولو دبیر فدراسیون ناشنوایان، حمیدرضا گرشاسبی رئیس انجمن کشتی ناشنوایان و مدیر کل ورزش و وجوانان استان خوزستان، نقی کلانتری سرپرست هیات کشتی تهران و برادران کارآمد قهرمانان سابق کشتی ناشنوایان جهان و المپیک از جمله اشخاص حاضر در مراسم توزیع مدال مسابقات بودند.

پیش از این در مسابقات فرنگی نیز ایران جام قهرمانی را بالای سر برده بود و تیمهای ترکیه و قزاقستان بر سکوی دوم و سوم ایستاده بودند.

رده بندی پایانی مسابقات کشتی آزاد به ترتیب زیر است:

۵۵ کیلوگرم: ۱- فرود حجتی(ایران) ۲- امیر صمدی(ایران) ۳-نورسلطان دویسمبایف(قزاقستان) و سرگیس سرگسیان(ارمنستان) ۵- یلدوس کوزربایف(قزاقستان) و اوندر تالای کان(ترکیه)

۶۰ کیلوگرم: ۱- آنور آری (ترکیه) ۲- آیدین سنول(ترکیه) ۳- محمد سیاه پوش(ایران) و هوانس هاراتونیان(ارمنستان) ۵- محمد زارعی(ایران) ۶- یژانوف(قزاقستان)

۶۶ کیلوگرم:۱- حسین دریکوند(ایران) ۲- حسین نوری(ایران) ۳- باگدات بسیتوف(قزاقستان) و پوریا طیانی(ایران) ۵-

بیرژان بایف(قزاقستان)۶- آکدنیز (ترکیه)

۷۴ کیلوگرم: ۱- ناظم کارا(ترکیه) ۲- سعید یونسی(ایران) ۳- زوهرا گریگوریان(ارمنستان) و اوگوز دوندر(ترکیه) ۵- محمد رنجبر(ایران) و کیوان صمدی(ایران)

۸۴ کیلوگرم: ۱- رسول دریانی(ایران) ۲- محسن منوچهری(ایران) ۳- صفا کورت(ترکیه) و ناریک نیکوقوسیان (ارمنستان) ۵- سیف الله کارادنیز(ترکیه) و گئورگ سروبیان(ارمنستان)

۹۶ کیلوگرم: ۱- سیف الدین کارادنیز(ترکیه) ۲- ایرج طهماسبی(ایران) ۳- گئورگ آرسینان(ارمنستان) و مجتبی لطیفی(ایران) ۵- کابیت آیداربکوف(قرقیزستان) و مصطفی سچیم(ترکیه)

۱۲۰ کیلوگرم: ۱- مصطفی دده (ترکیه) ۲- خیرات خان شیانکوف (قزاقستان) ۳- محمد محبوبی(ایران) و سچیم بکر (ترکیه) ۵- آشوت بربریان(ارمنستان) و فرهاد اسدی(ایران)

رده‌بندی تیمی:

۱- ایران ۶۴ امتیاز ۲- ترکیه ۵۹ امتیاز ۳- ارمنستان ۴۲ امتیاز ۴- قزاقستان ۳۷ امتیاز ۵- قرقیزستان ۹ امتیاز ۶- گرجستان ۷ امتیاز ۷- آذربایجان ۵ امتیاز

نتایج دیدارهای فینال

۵۵ کیلوگرم: فرود حجتی(ایران) برنده- امیر صمدی(ایران) (۰-۵، ۷-۰ و ۴-۳)

۶۰ کیلوگرم: آیدین سنول(ترکیه)- آنور آری (ترکیه)برنده (۰-۱، ۲-۱ و ۴-۱)

۶۶ کیلوگرم: حسین دریکوند(ایران) برنده- حسین نوری(ایران) (۲-۱ و ۱-۰)

۷۴ کیلوگرم: ناظم کارا(ترکیه) برنده- سعید یونسی(ایران) (۱-۰ و ۶-۰)

۸۴ کیلوگرم: رسول دریانی(ایران) برنده- محسن منوچهری(ایران) (۰-۱، ۱-۰ و ۸-۱)

۹۶ کیلوگرم: ایرج طهماسبی(ایران)- سیف الدین کارادنیز(ترکیه) برنده (۰-۱ و ۰-۱)

۱۲۰ کیلوگرم: خیرات خان شیانکوف (قزاقستان)- مصطفی دده (ترکیه)برنده با ضربه فنی

انتهای پیام


ایسنا
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ