ایران :کنفرانس سران کشورهای جهان برای مقابله با تروریسم

۲۷م دیماه ،


به گزارش واحد مرکزی خبر از نیویورک، غلامحسین دهقانی سفیر و معاون نمایندگی کشورمان نزد سازمان ملل، در نشست عصر سه شنبه شورای امنیت با موضوع «اتخاذ رویکردی جامع برای مقابله با تروریسم» تاکید کرد: جنبش عدم تعهد اقدامات کنونی برای مقابله با تروریسم در عرصه بین المللی را ناکافی می داند و تحرک بیشتر جامعه بین المللی را در این زمینه خواستار است.

معاون نمایندگی کشورمان افزود: افزایش همکاری های چند جانبه کشورها با نظارت سازمان ملل متحد می تواند به عنوان موثرترین ابزار مقابله با تروریسم بین المللی عمل کند.

دهقانی برخورد دوگانه بعضی کشورها در مقابله با تروریسم را آفت مبارزه قاطع با این تهدید بین المللی خواند و گفت: مصوبات مجمع عمومی و شورای امنیت، زمینه های لازم را برای همکاری جهانی در مقابله با تروریسم، فراهم می کند.

سفیر و معاون نمایندگی کشورمان نزد سازمان ملل، بر ضرورت تفکیک تروریسم با تلاش مردم تحت حاکمیت بیگانه، استعمار و یا اشغال خارجی تاکید کرد و گفت: نباید تروریسم با تلاش های مردمی برای تعیین حق سرنوشت و کسب آزادی های ملی، یکسان تلقی شود.

وی افزود: جنبش عدم تعهد، استفاده از زور برضد مردمی را که برای رهائی از اشغال خارجی تلاش می کنند، بدترین نوع تروریسم می داند و آن را محکوم می کند.

دهقانی همچنین به ارتباط میان جرائم سازمان یافته بین المللی از قبیل پولشوئی و تامین مالی تروریسم اشاره و بر لزوم مقابله هماهنگ با این گونه تهدیدات تاکید کرد.

معاون نمایندگی کشورمان نزد سازمان ملل در پایان بر لزوم تلاش برای  مقابله با تروریسم در چارچوب منشور ملل متحد و احترام کامل به حق استقلال، حاکمیت و تمامیت ارضی کشورها تاکید کرد و گفت: جنبش عدم تعهد از تلاشهای ملی، منطقه ای و بین المللی برای مبارزه با تروریسم بطور کامل حمایت می کند.


IRIBNews RSS TopNews
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *