ایران ۷۷ میلیون نفری شد+ عکس

۳۰م دیماه ،

مرکز آمار ایران با سرشماری‌هایی که انجام می دهد، آمار دقیق جمعیت ایران را نیز هر چند سال یکبار اعلام می کند و در تازه ترین سرشماری های عمومی هم که در سال ۹۰ انجام شد، شمار جمعیت ایران در سال ۹۰ بیش از ۷۵ میلیون نفر اعلام شده بود.

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران ، مرکز آمار ایران در صفحه اول درگاه اینترنتی خود در هر لحظه برآورد خود از شمار جمعیت ایران را نشان می دهد که بر این اساس طی امروز، جمعیت ایران به بیش از ۷۷ میلیون و ۸۴ هزار نفر رسیده است.

بنابراین گزارش، جمعیت ایران در ساعت ۱۸ و ۱۷ دقیقه روز شنبه مورخ ۲ دیماه به مرز ۷۷ میلیون نفر رسیده بود.
 
این در حالی است که مرکز آمار ایران با سرشماری‌هایی که انجام می دهد، آمار دقیق جمعیت ایران را نیز هر چند سال یکبار اعلام می کند و در تازه ترین سرشماری های عمومی هم که در سال ۹۰ انجام شد، شمار جمعیت ایران در سال ۹۰ بیش از ۷۵ میلیون نفر اعلام شده بود.
 
عادل آذر رئیس مرکز آمار ایران پیشتر در اعلام نتایج قطعی هفتمین سرشماری عمومی نفوس و مسکن کشور که در آبان سال ۹۰ انجام شده بود، اعلام کرد:  براساس نتایج قطعی سرشماری، جمعیت کشور از ۷۰ میلیون نفر سال ۸۵ به ۷۵ میلیون و ۱۴۹ هزار و ۶۶۹ نفر در سال ۹۰ رسیده که از این رقم ۵۰٫۴ درصد مرد و ۴۹٫۶ درصد زن و ۲۸٫۵ درصد روستایی و ۷۱٫۴ درصد شهری تشکیل می‌دهند.


باشگاه خبرنگاران
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.