ایزدخواه: ایرانیان همیشه از یکپارچگی سرزمینشان دفاع کرده اند

یک عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ایرانی ها همواره در طول تاریخ از یکپارچگی ملت و سرزمینشان دفاع کرده اند، تاکید کرد: اگر برخی دولت ها هم در این رابطه تلاش هایی می کنند قطعا شکست خورده است و انسجام ملی را علیه آنها تشدید خواهد کرد.

ایزدخواه: ایرانیان همیشه از یکپارچگی سرزمینشان دفاع کرده اند

به گزارش ممتاز نیوز، روح الله ایزدخواه در رابطه با ضرورت هشیار بودن مردم در هنگام مطالبه گری و از سویی تلاش دیرینه عناصر خارجی در راستای سوریه سازی ایران بیان کرد: به نظرم این موضوع از اساس منتفی است و امکان این اتفاق در ایران وجود ندارد.

وی در ادامه افزود: با توجه به اینکه ایرانی ها همیشه در طول همه دوره های تاریخی از یکپارچگی ملت و سرزمینشان دفاع کرده اند، این موضوع از اساس نه در فرهنگ و نه در قانون مذهبی ما جایی ندارد و این خطر منتفی است. 

این عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس تصریح کرد: اگر یک عده از دولت ها هم تلاش هایی می کنند قطعا شکست خورده است و انسجام ملی را علیه آنها تشدید خواهد کرد، لذا بنده شخصا نگرانی از این بابت ندارم و معتقدم که هیچ خطری برای ایران پیش نخواهد آمد.

ایزدخواه تاکید کرد: اگر اختلافی هم از لحاظ سلیقه ای بین ملت و دولت باشد، این اختلافات درون گفتمانی و قابل حل است و هیچ وقت به آنجا نخواهد کشید که مساله یکپارچگی ملت و سرزمین را دچار خدشه کند.

وی در رابطه با اینکه چقدر ضرورت دارد از پروژه های سوریه سازی دشمنان دیرینه ایران فاصله گرفت، بیان کرد: با توجه به فرهنگ حاکم در کشور خیالمان جمع است و اطمینان داریم و اگر هم مردم اعتراضاتی در خصوص کارآمدی اداره کشور و امثال اینها دارند، باید دولت هم مجاری اعتراض شایسته و سالم مردم را باز بگذارد و از لحاظ مشارکت سیاسی آحاد مردم و گروه های مختلف درون حاکمیت و کشور راه های تعامل مردم و دولت را باز بگذارد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: رهبری هم اشاره کردند که باید با مردم صحبت و گفت و گو کرد و مردم گله دارند و حق با آنها است و این موارد مورد تصریح رهبری نیز بوده است؛ بنابراین اگر هم در خصوص مسائل اداره کشور در جایی اختلاف نظر یا تفاوت نگاهی وجود دارد که در اداره کشور طبیعی هم است باید مسیر آن باز باشد، اما قطعا مردم همیشه حساب خود را از جماعت برانداز جدا کرده اند.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *