اینترنت کدام شهر آلوده تر است؟

۲۰خردادماه،

مروری بر لیست آلوده‌های اینترنتی گویای آن است که هم‌چنان تهران در صدر استان‌های آلوده قرار دارد.

به گزارش مشرق به نقل از ایسنا، اردیبهشت‌ماه امسال استان تهران با داشتن ۳۶ آدرس ارسال‌کننده بدافزار به عنوان آلوده‌ترین استان اینترنتی کشور شناخته شده و برای چندمین ماه متوالی با اختلافی فاحش این جایگاه را از آن خود کرده است.

پس از تهران استان‌های گیلان و مرکزی به ترتیب با داشتن ۱۳ و ۱۰ آدرس ارسال‌کننده بدافزار دومین و سومین استان‌های آلوده اینترنتی کشور بوده‌اند.

هم‌چنین کرمانشاه با ۹ آدرس، آذربایجان شرقی و خوزستان با ۷ آدرس، آذربایجان غربی و البرز با داشتن ۵ آدرس ارسال‌کننده بدافزار رده‌های بعدی این جدول را به خود اختصاص داده‌اند.

براساس بررسی‌های صورت گرفته در مرکز ماهر استان‌های همدان، مازندران، گلستان، کردستان، کهگیلویه و بویر‌احمد، فارس، سیستان و بلوچستان و سمنان ، ایلام و اردبیل هر یک با داشتن یک آدرس ارسال ‌کننده بدافزار به عنوان پاک‌ترین استان‌های کشور شناخته شده‌اند.

هم‌چنین استان قزوین با داشتن دو آدرس و یزد و بوشهر و اصفهان هر یک با داشتن سه آدرس آلوده دیگر استان‌های پاک اینترنتی کشور در اردیبهشت‌ماه سال جاری بوده‌اند.

بنابراین گزارش اردیبهشت‌ماه سال قبل استان‌های قم با ۵۶ آدرس آلوده و تهران با ۵۵ آدرس آلوده در صدر جدول آلودگی‌ها قرار داشتند و هرمزگان، کردستان، چهارمحال و بختیاری و اردبیل هر یک با داشتن دو آدرس آلوده به عنوان پاک‌ترین استان‌های اینترنتی به‌شمار می‌رفتند. فروردین‌ماه امسال نیز استان تهران با داشتن ۲۸ آدرس آلوده‌ترین و استان‌های گلستان، کهگیلویه و بویر‌احمد، کرمانشاه، خراسان رضوی، چهارمحال و بختیاری، اصفهان و آذربایجان غربی هر یک با داشتن یک آدرس آلوده پاک‌ترین شهرهای اینترنتی کشور شناخته شدند.


مشرق
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *