اینتل: دنیای رایانه از نو در حال تولد است

۲۶م دیماه ،

فاوانیوز: مدیر امور فناوری شرکت اینتل می گوید ما در حال تولد مجدد رایانه‌های شخصی هستیم و تحولات اساسی در این حوزه در حال وقوع است.
 
به گزارش فاوانیوز به نقل از فارس از کامپیوترورلد، جاستین رتنر در جریان یک سخنرانی در نمایشگاه سی ای اس ۲۰۱۳ گفت: رایانه‌های سنتی در برابر قدرت ابزارهای کوچک شخصی تاب مقاومت ندارند و به زودی شاهد تولد مجدد رایانه های شخصی به شکلی تازه خواهیم بود.
 
این روزها رایانه های شخصی به ابزاری برای اتصال به اینترنت مبدل شده اند و تبلت‌ها و گوشی‌های هوشمند تجسم نسل تازه رایانه‌ها محسوب می شوند.
 
به گفته وی، باید منتظر باشیم تا در آینده نسل تازهی از رایانه ها از راه برسند که ترکیبی از تبلت ها و لپ تاپ ها محسوب شده و کارکردهای تازه ای را به ارمغان می آورند.
 
وی همچنین پیش بینی کرد که در ۱۲ ماه آینده دنیای رایانه های شخصی به اندازه ۱۸ سال قبل پیشرفت خواهد کرد.
 
بازنشسته شدن صفحه کلید و موشواره و کنترل رایانه ها با استفاده از حرکات دست و صورت در آینده نزدیک دیگر پیش بینی این مدیر اینتل بود.
 
وی همچنین اظهار امیدواری کرد لپ تاپ های آینده مجهز به باتری هایی باشند که شارژشان برای ۲۴ ساعت استفاده مداوم کافی باشد.
 
امکان دریافت ایمیل و پیام های مختلف حتی در صورت خاموش بودن لپ تاپ ها و روشن شدن آنها در این صورت و ارتقای کیفیت و ظرفیت شبکه های بی سیم از جمله دیگر نکاتی بود که در این سخنرانی مورد اشاره قرار گرفت.

فاوا نیوز
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *