این اشخاص مشکل خواب دارند

بهمن ۱۴۰۰
ممتاز نیوز : در حقیقت می توان گفت چاقی و بی خوابی ارتباط مستقیمی دارند.

به گزارش ممتاز نیوز به نقل از پایگاه اینترنتی سیمرغ ؛ بر اساس مطالعات انجمن قلب امریکا، کاهش وزن در اشخاص مبتلا به چاقی یا اضافه وزن، به طور مستقیم کیفیت خواب آنها را بهبود می بخشد.

محققان دریافتند که کاهش وزن به ویژه در ناحیه شکم از طریق رژیم غذایی یا ورزش و یا هر دو این عوامل، سبب بهبود چشمگیر در کیفیت خواب اشخاص می گردد. در حقیقت می توان گفت چاقی و بی خوابی ارتباط مستقیمی دارند. این تحقیق به مدت ۶ ماه و بر روی ۷۷ فرد مبتلا به دیابت نوع دو انجام گرفت. همه شرکت کنندگان در این مطالعه چاق و یا دارای اضافه وزن بودند. این اشخاص تحت رژیم غذایی و تمرینات ورزشی منظم قرار گرفتند. میزان چربی شکمی، شاخص توده بدن (BMI) و همچنین کیفیت خواب آنها در ابتدا و انتهای مطالعه به دقت مورد بررسی قرار گرفت.

انواع اختلالات خواب از جمله آپنه در هنگام خواب (ایست تنفسی)، بی قراری در هنگام خواب، خواب بسیار، بی خوابی، خستگی روزانه و مصرف داروهای خواب آور خوراکی نیز مد نظر قرار گرفته شد.

در پایان مطالعه مشخص شد که کاهش وزن، کاهش شاخص توده بدن و از همه مهم تر کم شدن چربی دور شکم سبب رفع اختلالات خواب و بهبود کیفیت خواب می گردد.

health Rss :salamatnews.com
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ