این بار قاتل خاموش جان استاد علوم پزشکی تهران را گرفت

۲۴م دیماه به نقل از منبع ذکر شده، در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

دکتر میرباقری فوق تخصص گوارش و کبد و استاد علوم پزشکی تهران شب قبل بر اثر گاز گرفتگی جان خود را از دست داد.

به گزارش گروه علمی باشگاه خبرنگاران دکتر امیر میرباقری فوق تخصص گوارش و کبد و عضو هیات علمی بیمارستان امیر اعلم شب قبل بر اثر گاز گرفتگی جان خود را از دست داد .

 وی مقلات متعددی در ژورنال های مختلف به چاپ رسانده و شیوه های درمانی متفاوتی را در زمینه گوارش و کبد ابداع کرده بود. همچنین عضویت در دانشگاه علوم پزشکی اهواز ، سرپرست بخش داخلی بیمارستان ایرانیان دوبی بوده است.

بنا به این گزارش وی سابقه فعالیت در بیمارستان های دولتی و خصوصی اعم از بیمارستان امیراعلم را در کارنامه فعالیت خود داشت .

فریدون جعفریان مدیر روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی دزفول اسامی فوت شدگان را سید امید میرباقری، سید امیر میرباقری و سید نادر میرباقری که هر سه برادر بوده اند و نفر چهارم را نظام الدین پزشکی اعلام نموده است.

مرتضی همایون نسب مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری دزفول در این باره گفت: این اتفاق بر اثر نشت گاز منواکسید کربن در منزل یک پزشک در دزفول اتفاق افتاده است در این اتفاق علاوه بر پزشک و دو برادر وی یک نفر میهمان آنان که وی نیز پزشک بوده جان خود را از دست داده اند.

وی اضافه کرده: یکی از نزدیکان این پزشکان که صبح روز جمعه از غیبت آنان نگران شده با مراجعه به منزل وی متوجه وقوع این اتفاق شده و با اورژانس و نیروهای امدادی تماس می گیرد.

مدیر عامل سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری دزفول افزود: متاسفانه هنگام حضور ماموران امدادی در محل اتفاق، هر چهار نفر بر اثر گاز گرفتگی جان خود را از دست داده بودند.
وی استفاده از دودکش و کلاهک غیر استاندارد را سبب وقوع این اتفاق عنوان کرده است.
در پی کاهش نسبی دمای هوا از شب قبل در دزفول، استفاده از وسایل گرمازا در این شهرستان افزایش یافته است.

زمان مراسم تشییع و خاکسپاری آن استاد برجسته و فقید متعاقبا اعلام می گردد.
مرحوم دکتر سیدامیر میرباقری در سال ۱۳۳۷در شهر تهران متولد شد. وی تحصیلات ابتدایی را در دبستان پهلوی (سابق) در سال ۱۳۴۲ و تحصیلات متوسطه را در دبیرستان بایندر آغاز نمود و در سال ۱۳۵۵ موفق به اخذ مدرک دیپلم شد. مرحوم میرباقری تحصیلات عالی خود را در سال ۱۳۵۵ در رشته پزشکی دانشکده پزشکی دانشگاه اهواز آغاز کرد و در سال ۱۳۶۳ فارغ‌التحصیل شد.

وی در سال ۱۳۶۷ موفق به اخذ درجه تخصص در رشته بیماریهای داخلی از دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران گردید. او سپس تحصیلات فوق‌تخصصی خود را در رشته گوارش در دانشگاه علوم پزشکی تهران ودر سال ۱۳۷۰ به پایان رساند.

وی دوره‌های تکمیلی آندوسونوگرافی را در دانشکده کلینیک بورد دانشگاه پاریس (کشور فرانسه) گذراند. وی در سالهای اخیر به عنوان عضو هیئت علمی و دانشیار گروه داخلی در بخش گوارش بیمارستان امیراعلم به خدمت رسانی به بیماران مشغول بود.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی اهواز از سال ۷۵-۱۳۶۳ ، عضو هیئت تحریریه مجله علوم پزشکی اهواز به مدت ۳ سال، عضو هیئت بررسی طرح‌های تحقیقاتی پژوهشی دانشگاه اهواز به مدت ۳ سال، سرپرست بخش داخلی بیمارستان ایرانیان دبی به مدت ۳ سال، سرپرست اجرای کنفرانس‌های علمی بیمارستان ایرانیان دبی به مدت ۳ سال و عضو هیئت تحریریه مجله علمی بیمارستان ایرانیان به زبان انگلیسی به مدت ۴ سال بخشی از سوابق این استاد فقید بود.

همچنین دکتر سیدنادر میرباقری متخصص علوم آزمایشگاهی و مدیر آزمایشگاه بیمارستان فیروزگر همکار دیگر دانشگاه علوم پزشکی تهران بودکه در این اتفاق همراه دو برادر دیگر و یکی از دوستان خود دچار اتفاق شد و جان باخت.

روابط عمومی دانشکده پزشکی و روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران ضایعه درگذشت این استاد برجسته و پزشک متعهد، دکتر سیدنادر میرباقری مدیر آزمایشگاه بیمارستان فیروزگر، مهندس امید میرباقری و نظام الدین پزشکی از دوستان این سه برادر را به جامعه دانشگاهی، همکاران، شاگردان و اعضای خانواده آنان تسلیت می گویند./ع۲


باشگاه خبرنگاران
باز بازنشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ