این تحقیق فقط از یک خوره سینما برمی‌آید!!!/ راز لباس آبی “جانگو” چیست؟ +تصاویر مربوط

۱۵م دیماه به نقل از منبع ذکر شده، در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

جمعه, ۱۵ دی ساعت ۱۵:۲۶ رسول مختاری

کافه سینما- جانگوی رها شده ی تارانتینو را اکثر منتقدان دوست داشته اند. تماشاگران هم از این فیلم استقبال کرده اند و فروش فیلم تا به حال خوب بوده است. اما برای تارانتینو بازها و خوره های سینما کار به اینجا ختم نمی شود و تازه بعد از تماشای فیلم آغاز به نوشتن و تحقیق کردن و واکاوی فیلم می کنند. در ادامه مطب یکی از این تحقیق ها و واکاوی های کاربر پایگاه اینترنتی reddit را در کافه سینما خواهید خواند. تحقیقی که از لباس جانگو در یکی از سکانس های فیلم به نتیجه ای جالب توجه رسیده است.

حتما لباسی که جانگو در یکی از صحنه های فیلم  را در تریلر فیلم دیده اید:

jango1

لباس جانگو در این تصویر مشابه لباس نقاشی پسر آبی The blue boy، معروف ترین اثر  نقاش قرن هیجدهم انگلسی «توماس گینس برو»  است:

jango2

این خوره سینما با جستجویی کوتاه در ویکی پدیا دریافته است که اولین فیلم «فردریک ویلهلم (اف.دبلیو)مورنائو» (که بیشتر با فیلم نوسفراتو شناخته می گردد) الهام گرفته از نقاشی پسر آبی گینس برو بوده است. اسم فیلم هم پسر آبی است.

220px-F W Murnau 01

اما هنوز داستان تمام نشده است. او با جستجوی بیشتر در مورد مورنائو دریافته است که این کارگردان آلمانی در سال ۱۹۲۴ تکنیک فیلمبرداری ای را اختراع کرده که به فیلمسازان اجازه ی  حرکت دوربین حین فیلمبرداری را می دهد. با این تکنیک ترکیب تصاویر لایه‌های مختلف، پن، تیلت و زوم کردن امکان پذیر شد. براساس اطلاعات ویکیپدیا این تکنیک مهمترین نوع آوری قرن بیستم است و تمام تکنیک های مدرنی متداول این روزها  از آن نقطه آغاز شده است.

اما می دانید که فیلمسازان اسم این تکنیک را چه گذاشته اند؟

Unchained Camera Technique

تکنیک دوربین رها شده!

آیا می گردد همه ی اینها اتفاقی باشد؟

کافه سینما-آخرین خبرها و یادداشت های سینمای ایران و جهان
باز بازنشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *