این کلمات را هرگز به یک زن نگویید !

گردآوری شده توسط مجله خانواده ممتاز نیوز

«آرام باش» این عبارت دو کلمه ای به هیچ عنوان کارساز نیست و به مردها پیشنهاد می کنیم تاحد امکان از آن استفاده نکنند.

 «آرام باش» این عبارت دو کلمه ای به هیچ عنوان کارساز نیست و به مردها پیشنهاد می کنیم تاحد امکان از آن استفاده نکنند. شاید تصور کنید این دو کلمه هیچ گونه بار منفی ندارد اما این دیدگاه شماست و خانم ها اینگونه فکر نمی کنند. آنها با شنیدن این جمله خشمشان بیشتر می گردد. سبب آن نیز این است که خانم ها تصور می کنند مردها می خواهند در هر شرایطی از موضع بالا بر اتفاق ها کنترل داشته باشند و با گفتن عبارت «آرام باش» می خواهند او را آرام کنند و اهمیتی به بد بودن شرایط نمی دهند. بنابراین، پیشنهاد اکید می گردد که آقایان تا حد امکان از این دو کلمه کوچک در برابر خانم ها استفاده نکنند.

•بار تحقیرآمیز دارد
به طور مثال، با نامزد یا همسر خود قرار است برای صرف شام خارج بروید شما تصور می کنید در این موقعیت می توانید در مورد روابط یا مشکلات با هم صحبت کنید اما متوجه می شوید او دوست خود (که شما به هیچ عنوان از او خوشتان نمی آید) را نیز دعوت کرده است. او به شما می گوید: «آرام باش». اما چیزی که شما می شنوید این است: «تو کاملا بی منطق شده ای». این کاملا درست است: بیشتر زنان با شنیدن این عبارت با خود فکر می کنند احساسات آنها هیچ ارزشی ندارد و به همین سبب، برافراوخته و عصبانی می شوند.

•به هیچ عنوان کمک کننده نیست
درست است، شما عصبانی میباشید. اما بیان عبارت کوتاهی که بیان کننده عصبانیت شما است، برای حل مساله هیچ کمکی نمی کند. بیشتر مردم دوست ندارند احساساتشان به آنها دیکته شود. عبارت «آرام باش» به هیچ عنوان دوستانه نیست بلکه کاملا هم غیرصمیمانه و ناراحت کننده است. مردها با بیان این دو کلمه به ظاهر ساده، آتش دعوا را بیشتر می کنند. پس تصور نکنید با گفتن این عبارت نابودکننده می توانید سبب بهتر شدن اوضاع بشوید.

•غیر منصفانه است
برخی از مردها بدون هیچ قصد و غرضی این دو کلمه را استفاده می کنند و همه تلاش آن آرام کردن شرایط است. اما بعضی از مردها هنگامی که احساس ضعف می کنند از این کلمات سوءاستفاده می کنند و سبب ناراحتی طرف مقابل خود می شوند. هنگامی که مردی خودش عصبانی است و کنترلش را از دست داده است به زن می گوید که آرام باشد و رفتار خود را کنترل کند. آنها به خوبی می دانند این جملات سبب عصبانیت زن می گردد و به این ترتیب، با این ترفند بسیار راحت، عصبانیت و رفتار بد خود را توجیه می کنند. این یک درماندگی واقعی است و به هیچ عنوان منصفانه نیست. اصولا مردهایی که از این ترفند نابخردانه استفاده می کنند از رفتارهای والدین خود یا اطرافیان الگو گرفته اند و تصور می کنند زنان قدرت کنترل عصبانیت خود را ندارند. اما این مساله صحت ندارد.اما ما برای خانم ها پیشنهاد ای داریم. اگر مرد شما در مواقع حساس از این دو کلمه سوءاستفاده کرد، بسیار راحت با او موافقت کنید. با آرامش کامل به او بگویید: « بله. من ناراحت و عصبانی هستم و احساسات من ارزشمند می باشند.» سپس سعی کنید برای تخلیه احساسات بد خود با دوستی تماس بگیرید یا خارج بروید و در هوای آزاد کمی پیاده روی کنید. و مراقب باشید دفعه بعد که دوباره با هم یکی به دو کردید، برای تلافی، از این دو کلمه آزار دهنده سوء استفاده نکنید.


سایت ممتاز|خبر ممتاز
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *