بادام یکی از غذاهای آلرژی زا است

بادام یک آلرژن غذایی اصلی می باشد در مورد کودکانی که در خانواده های مبتلا به آلرژی متولد می شوند توصیه می شود که از بادام در تغذیه زودهنگام در دوره شیرخواری استفاده نشود.

دکتر فاطمه زارعی متخصص ایمونولوژی و آلرژی در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران افزود: آسم یکی از.بیماریهای شایع و مزمن التهابی در راههای هوایی ریه می باشد که باعث ایجاد حملات تنگی نفس می گردد.  
 
وی گفت: آسم در کودکان ناشی از عوامل محیطی و ژنتیک می باشد یکسری عامل خطر در مورد بروز آسم در کودکان مشخص شده است در کودکان با سنین کمتر وجود آلرژیها مانند آلرژی غذایی به عنوان یک عامل خطر مهم در مزمن شدن آسم محسوب می شود.
 
زارعی تصریح کرد: آلرژی غذایی در سنین پایین تر شایعتر است و بیش از یک سوم کودکان با آلرژی غذایی از آسم نیز رنج می برند. بادام یکی از غذاهای آلرژی زای اصلی می باشد و همچنین به عنوان یکی از ترکیبات اولین غذای کمکی یعنی حریره بادام در غذای کمکی شیرخوار استفاده می شود بنابراین وجود آلرژی غذایی به بادام در کودکان مبتلا به آسم بررسی گردید.
 
بادام یک آلرژن غذایی اصلی می باشد که جزء اولین غذاهایی است که برای شیرخواران در تغذیه تکمیلی استفاده می شود. آلرژی به بادام از نوع وابسته به IgE ممکن است یک علت آسم در کودکان باشد اگر چه تست چالنج غذایی پیشنهاد می شود و در صورت مثبت بودن لازم است در مورد کودکانی که در خانواده های مبتلا به آلرژی متولد می شوند توصیه شود که از بادام در تغذیه زودهنگام در دوره شیرخواری استفاده نشود.


ممتازنیوز/momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *