بازار خودرو به خواب زمستانی رفت

۲۴م اسفند ،

فعالان بازار خودرو از رکود گسترده و توقف خرید و فروش این محصول در دو سه هفته اخیر خبر می‌دهند.

به گزارش ممتازنیوز به نقل از ایسنا، بعد از سخنان حدود یک ماه پیش رییس‌جمهوری مبنی بر ضرورت کاهش قیمت خودرو، بعضی از مصرف‌کنندگان به امید کاهش قیمت‌ها خرید خود را به تعویق انداختند.

اگرچه سرانجام خودروسازان قیمت محصولات خود را بین ۵۰۰ هزار تا چهار میلیون تومان کاهش دادند اما به اعتقاد کارشناسان این میزان کاهش به هیچ وجه متناسب با افزایش صد درصدی قیمت این محصولات نبوده است.

در این شرایط به نقل از فعالان بازار خودرو، مصرف‌کنندگان همچنان چشم انتظار کاهش بیشتر قیمت خودرو بوده و از هرگونه خرید اجتناب می‌کنند. این امر سبب شده که بازار خودرو در داغ‌ترین فصل خرید سال به خواب زمستانی فرو برود.

یکی از نمایندگی‌های فروش خودروسازان در این باره می‌گوید: در دو هفته اخیر کار ما تنها پاسخگویی به تلفن و ارباب رجوع بوده و هیچگونه فروشی نداشته‌ایم.

وی در پاسخ به اینکه چرا پس از کاهش قیمت‌های اخیر مصرف‌کنندگان همچنان از خرید اجتناب می‌کنند؟ خاطرنشان کرد: مردم توقع بیشتری برای کاهش قیمت‌ها داشتند. به طور مثال توقعشان این بود که قیمت پراید به ۱۲ – ۱۳ میلیون تومان برسد که البته قیمت بعضی از مدل‌های آن در بازار در حال حاضر حدود ۱۴ میلیون تومان است.

در این شرایط رییس شورای رقابت تاکید کرده که با ابلاغ دستورالعمل قیمت‌گذاری این شورا به زودی شاهد کاهش قابل توجه قیمت خودرو خواهیم بود. به نظر می‌رسد در صورت تحقق این وعده و کاهش قیمت‌ها همزمان با آغاز فصل بهار بازار خودرو از خواب زمستانی بیدار شود.

باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.