بازار خودرو در انتظار اجرای توافق ژنو + قیمت بعضی خودروهای موجود در بازار

گردآوری شده توسط گروه خودرو ممتازنیوز

بازار خودرو در حالی در انتظار کاهش قیمت‌ها در آستانه لغو تحریم صنعت خودرو است که عرضه قطره‌چکانی خودروسازان مانع از پایین آمدن قیمت‌ها شده و حتی قیمت بعضی خودروها نیز افزایش یافته است.

قیمت خودرو در بازار به حدی بالا است و این بازار در رکود قرار دارد که لغو تحریم صنعت خودرو نیز نتوانسته تأثیری در این موضوع داشته باشد.

در شرایط فعلی، بحث‌هایی که در مورد لغو تحریم صنعت خودرو از ۳۰ دی ماه مطرح شده، تأثیر چندانی بر بازار نداشته و کاهشی در قیمت‌ها ایجاد نکرده است.

در عین حال، با توجه به نزدیک شدن به سال نو، بازار شب عید خودرو رونق کمی گرفته و تا حدی خرید و فروش خودروهای داخلی بهتر شده، اما این شرایط تأثیر چندانی بر قیمت‌ها نداشته است.

از سویی، قیمت خودروهای خارجی نیز تغییر قابل توجهی نکرده و با توجه به ورود بسیار خودرو به بازار، قیمت‌ها افزایش یا کاهش قابل توجهی نیافته است و بازار همچنان در رکود به سر می‌برد.

بر اساس این گزارش، در حال حاضر پژو ۴۰۵ بنزینی با قیمت ۲۷ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان و نوع دوگانه‌سوز این خودرو با قیمت ۲۹ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان به خریداران عرضه می‌شود که به ترتیب ۳۰۰ و ۲۰۰ هزار تومان افزایش قیمت داشته‌اند.

پژو پارس سال با استاندار یورو ۲ نیز با ۵۰۰ هزار تومان افزایش قیمت، در بازار ۳۵ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان و با استاندارد یورو ۴ به قیمت ۳۵ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان عرضه می‌شود.

در عین حال پژو ۲۰۶ تیپ ۲ با ۵۰۰ هزار تومان کاهش قیمت، این روزها ۳۷ میلیون تومان در بازار عرضه می‌شود.

در مورد تندر ۹۰ مدل e1 ایران‌ خودرو نیز باید به قیمت ۳۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی این خودرو اشاره کنیم که نشان دهنده رشد ۳۰۰ هزار تومانی قیمت این خودرو است.

مدل e2 این خودرو نیز با یک میلیون تومان افزایش قیمت، به قیمت ۳۶ میلیون تومان در بازار عرضه می‌شود.

قیمت سمند ال ایکس نیز این روزها در بازار با افزایش ۵۰۰ هزار تومانی به ۲۸ میلیون تومان رسیده است.

در مورد محصولات سایپا نیز باید به قیمت ۲۲٫۵ میلیون تومانی تیبا در بازار اشاره کرد که با با رشد قیمت ۵۰۰ هزار تومانی همراه بوده است.

قیمت سایپا ۱۱۱ مدل اس ایکس نیز با افزایش ۱۰۰ هزار تومانی به ۱۹ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان رسیده است.

قیمت سایپا ۱۳۱ مدل اس ایکس هم رشد ۳۰۰ هزار تومانی را تجربه کرده، به طوری که در بازار ۱۸ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان معامله می‌شود.

سایپا ۱۳۲ مدل اس ایکس نیز با افزایش قیمت ۳۰۰ هزار تومانی، به قیمت ۱۷ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان به خریداران عرضه می‌شود.

قیمت تندر ۹۰ مدل e2 پارس خودرو نیز در بازار ۳۷ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است که با رشد ۲۰۰ هزار تومانی همراه بوده است.

در مورد مگان نیز باید به رشد ۵۰۰ هزار تومانی قیمت این خودرو در بازار اشاره کرد که این روزها ۸۸٫۵ میلیون تومان به فروش می‌رسد.

در بررسی قیمت خودروهای خارجی در بازار نیز می‌توان به کاهش ۳ میلیون تومانی قیمت اسپورتیج و عرضه این خودرو با قیمت ۱۴۱ میلیون تومان اشاره کرد.

قیمت مزدا ۳ در بازار با کاهش یک میلیون تومانی به ۱۱۷ میلیون تومان و قیمت هیوندایی i20 به ۸۰ میلیون تومان رسیده است.

قیمت سانتافه در بازار با یک میلیون تومان کاهش به ۱۸۰ میلیون تومان و قیمت سوناتا نیز با کاهش یک میلیون تومانی به ۱۳۲ میلیون تومان رسیده است.

این روزها توسان مدل i35 نیز در بازار به قیمت ۱۳۹ میلیون تومان معامله می‌شود.

قیمت بالا و رکود در شرایطی در بازار خودرو ادامه دارد که عرضه کم خودروسازان، مانع از کاهش قیمت خودرو شده است.

پایان خبر/

تاریخ ارسال : چهارشنبه ۲۶ دی ماه
ساعت ارسال : ۱۰:۴۰


Machinemag.com News
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ