بازداشت ده‌ها عراقی در مرز بلاروس- لهستان/ هشدار ورشو درباره بزرگترین هجوم مهاجران به مرز

مقامات لهستان اعلام کردند، ده‌ها مهاجر غیرقانونی توانسته‌اند از بلاروس به مرزهای این کشور وارد شوند. آنها هشدار دادند، مقدمات برای بزرگترین نفوذ یا هجوم مهاجران طی امروز، یکشنبه در جریان است.

بازداشت ده‌ها عراقی در مرز بلاروس- لهستان/ هشدار ورشو درباره بزرگترین هجوم مهاجران به مرز

به گزارش ممتاز نیوز، به نقل از آر تی، پلیس لهستان در توییتر نوشت: حدود ۵۰ مهاجر به مرزهای کشور هجوم آورده و در ساعت پنج عصر روز گذشته در منطقه ستارزین مستقر شدند.

پلیس افزود: نیروهای پلیس در جریان عملیات جستجوی مهاجران غیرقانونی که از مرزها رد شده بودند ۲۲ شهروند عراقی را بازداشت کردند.

پلیس همچنین اعلام کرد، روز شنبه چهار تن، یک لهستانی، یک سوری و دو گرجستانی را بازداشت کرده است. اتهام آنها کمک به عبور غیرقانونی از مرزها برای انتقال ۱۳ تن بوده که از مرزها رد شدند.

در عین حال وزارت دفاع لهستان، ارتش بلاروس را مسؤول سنگ اندازی به سربازان لهستانی مستقر در مرزها طی امروز دانست.

گارد مرزی لهستان در توییتر درباره اقدامات مرزی طرف بلاروسی در اطراف گذرگاه کوزنیتسا برای بزرگترین نفوذ مهاجران به مرزهایش هشدار داد.

گارد مرزی لهستان مدعی است، افزایش حضور نیروهای ویژه بلاروسی در این محدوده و تحرکات در صفوف مهاجران تجمع کرده در آنجا را رصد کرده و تعدادی از چادرهای برپا شده برای اسکان مهاجران برچیده شده‌اند.

گارد مرزی لهستان، مقامات بلاروس را متهم کرد مهاجران را با گاز اشک آور و تجهیزات دیگر مجهز کرده و تعلیماتی برای عبور از مرزها به آنها داده است.

گارد مرزی لهستان افزود، آماده برخورد با هرگونه هجوم احتمالی مهاجران است.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ