بازداشت سارقان بین المللی که تحت تعقیب پلیس ۴ شهر بزرگ دنیا و ۲۰ استان کشور بودند

 اعضای باند سارقان هشت نفره ای که تحت تعقیب چهار شهر بزرگ دنیا و ۲۰ استان کشور هستند در عملیاتی پیچیده و تنها پس از یک فقره سرقت توسط کارآگاهان پلیس آگاهی استان اصفهان شناسایی و دستگیر شدند.
در پی شکایت یکی از شهروندان اصفهانی در فروردین ماه امسال مبنی بر اینکه سرنشینان یک دستگاه خودرو با معرفی خود به عنوان مامور خودروی وی را متوقف و اموال او را به سرقت بردند، موضوع به صورت ویژه در دستور کار قرار گرفت.پس از تحقیقات گسترده و عملیات چهره نگاری بر روی متهمان مشخص شد افراد مذکورهشت نفر از سارقان حرفه ای و سابقه دار هستند که ۱۶ بار توسط پلیس دستگیر و به زندان رفته اند و علاوه براین در چهار شهر صوفیه بلغارستان، مسکو، دمشق و استانبول سابقه مجرمانه داشته و به جرم کف زنی و سرقت تحت تعقیب هستند. اعضای باند همچنین تحت تعقیب ۲۰ استان کشور بوده و تنها برای یک نفر از آنها توسط ۱۰ دادستان کشور حکم محکومیت صادر شده است. این افراد خودروهای مدل بالا نظیر ماکسیما، زانتیا، پژو پارس را به سرقت برده و با تغییر تجهیزات آنها از این خودروها در ارتکاب اعمال مجرمانه استفاده می کردند. این متهمان همچنین در کنار مجتمع های تجاری، بانک ها، صندوق های قرض الحسنه و نمایشگاه های اتومبیل کمین کرده و افرادی که وجه نقد در دست داشتند را شناسایی و پس از تعقیب به عنوان مامور انتظامی جلوی آنها را گرفته و اموال آنها را به سرقت می بردند.

سرانجام تیم های مجربی از کارآگاهان پلیس آگاهی اصفهان در عملیاتی پیچیده و ویژه توانستند مخفیگاه این متهمان را در یکی از شهر های شمالی کشور شناسایی و هر هشت نفر آنها را دستگیر و به اصفهان منتقل کنند.

سرهنگ حسین حسین زاده رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان با اعلام این خبر گفت:از این سارقان شش دستگاه خودرو با پلاک های سرقتی و جعلی کشف و توقیف شد.ضمن اینکه سردسته این باند که دارای اسامی مستعار متعدد و دارای ۱۶ فقره سابقه کیفری است به همراه سایر اعضاء این باند تحت تعقیب ۱۰ آگاهی کشور نیز است.اعضای این باند هم اکنون به منظور مواجهه حضوری با مالباختگان استان تهران به پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شده اند.

۴۵۲۸۲

دانلود   دانلود


خبرآنلاین

نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.