بازدید مدیرکل آژانس انرژی اتمی از موزه ملی ایران

مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در حاشیه سفر دیپلماتیک خود به تهران به همراه بهروز کمالوندی _ معاون امور بین‌الملل سازمان انرژی اتمی _ از موزه ملی ایران بازدید کرد.

به گزارش ممتازنیوز به نقل از ایسنا به نقل از روابط عمومی موزه ملی ایران، رافائل گروسی در این دیدار و بازدید از موزه ایران باستان، با بخشی از سیر تاریخ و تمدن هزاران‌ساله ایران آشنا شد.

 او از آثار مختلف موزه مانند سفال پویانمایی شهر سوخته، آثار جیرفت، شوش، تالار هخامنشی، تندیس بزرگ‌زاده اشکانی و مرد نمکی دیدن کرد و با وجود فرصت محدود با سوال‌ها و اظهار نظر، علاقه فراوان خود را نسبت به فرهنگ و تمدن کهن ایرانی ابراز کرد.

در پایان نیز مولاژی از منشور کوروش، به رسم یادبود به رافائل گروسی تقدیم شد که ترجمه محتوای آن او را تحت تاثیر قرار داد. مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نیز به رسم یادبود در دفتر موزه ایران باستان نوشت: “فرصت بازدید از این موزه منحصر به فرد و آشنایی با تاریخ طولانی تمدن کهن ایران باعث افتخار من است”. 

رافائل گروسی دومین مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی است که از موزه ملی ایران بازدید کرده است پیش‌تر موزه ملی در هفتم آبان ۱۳۹۶ میزبان یوکیا آمانو _ مدیر پیشین این آژانس _ بود.

انتهای پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ