بازدید معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری از پردیس علم و فناوری

پردیس فناوری و نوآوری با هدف ارائه امکانات زیرساختی و نرم‌افزاری به تیم‌های خلاق و فناور و توسعه فرهنگ و فناوری هوانوردی عمومی راه‌اندازی شده است.

بازدید معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری از پردیس علم و فناوری

به گزارش ممتاز نیوز، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری، پرویز کرمی دبیر ستاد توسعه فناوری‌های نرم و توسعه صنایع خلاق و عبدالمجید شجاع قائم مقام معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری در امور حقوقی و مجلس از این مرکز بازدید کردند.

پردیس فناوری و نوآوری با هدف اجرای طرح‌های پژوهشی و فناورانه، پروژه‌های تحقیقاتی، برگزاری دوره‌های تخصصی پژوهش، همایش‌ها و نمایشگاه‌های تخصصی، توسعه اقتصاد دانش بنیان و کمک به رشد فناوری و کارآفرینی خلاق ایجاد شده است.

ایجاد فضای لازم برای توسعه کسب و کارها

در این مرکز، ضمن ایجاد محیطی برای شناسایی و ارائه توانمندی‌های نیروی انسانی، از استقرارشرکت های نوپا و توسعه نیافته حمایت می شود که شرط اصلی آن عزم کسب و کارها برای رشد و حضور در بازار است.

علاوه بر استقرار ۲۰ شرکت نوآور، بیش از ۱۰۰ شرکت با این مجموعه در ارتباط هستند که از زیرساختها مانند سالن همایش، فضای کار اشتراکی، پردیس مجازی و سایر خدمات برای توسعه کسب و کارشان استفاده می کنند.

فضای کار اشتراکی در پردیس فناوری و نوآوری، با ظرفیت ۱۵ تیم علاوه امکان استقرار گروه‌های خلاق و کسب‌وکارهای نوپا خدمات مشاوره و راهبری، امکانات زیرساختی و نرم افزاری را به تیم‌ها ارائه می‌کند.

اسفندیار اختیاری رییس پردیس فناوری و نوآوری در این بازدید، نخستین لازمه توسعه اقتصاد دانش بنیان و خلاق را اختصاص فضای مناسب برای پیاده‌سازی ایده و توسعه کسب و کارها دانست و گفت: این پردیس علم و فناوری، توسعه فناوری‌ها در حوزه فرهنگ و هنر، هوانوردی عمومی و رشد کسب و کارهای نوپا را در دستور کار دارد.

وی با اشاره به توسعه فرهنگ هوانوردی با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: پیش از این و با هدف توسعه و ترویج فرهنگ هوانوردی عمومی، این پردیس در همکاری با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در تفاهم نامه ای نسبت به راه اندازی پردیس نوآوری و فناوری هوایی یزد اقدام کردند.

به گفته اختیاری، در کنار این پردیس، پژوهشکده یادگار باستان و پردیس مجازی با دو سرور مستقل ایجاد زیرساخت های نرم افزاری و سخت افزاری برای برگزاری دوره ها برای آشنایی نوجوانان با فناوری واقعیت مجازی راه اندازی شده است.

معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری، دبیر ستاد فناوری‌های نرم و توسعه صنایع خلاق و قائم مقام معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری در امور حقوقی و مجلس ضمن بازدید از این مجموعه فناور، با تیم‌های خلاق و نوآور مستقر در این پردیس گفت‌وگو کردند و در جریان فعالیت آنان قرار گرفتند.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *