بازنشستگی مسنجر لایو مایکروسافت از راه رسید

۴ شنبه ۱۷ آبان به نقل از منبع ذکر شده در انتهای خبر در پورتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است خبرگزاری‌ها- مسنجر لایو مایکروسافت در سال ۲۰۲۲ بازنشسته شده و از آن پشتیبانی نخواهد شد.

مایکروسافت رسماً اعلام نموده که سرویس لایو خود را در نرم افزار تلفن اینترنتی اسکایپ ادغام خواهد نمود.

با این ادغام کاربران با استفاده از اطلاعات حساب کاربری خود در سرویس لایو می توانند از نرم افزار اسکایپ هم استفاده نمایند. رییس واحد اسکایپ در مایکروسافت هدف از این اقدام را تسهیل استفاده از خدمات مختلف این شرکت و ارتقای تجربه کاربری دانسته است.

به گفته وی، مسنجر لایو در سه ماهه اول سال ۲۰۲۲ در همهی کشورهای جهان از رده خارج خواهد شد. البته در این میان کشور چین یک استثنا خواهد بود زیرا در چین استفاده از اسکایپ به سبب محدودیت های اعمال شده از سوی دولت با دشواری هایی مواجه است.

مایکروسافت سال گذشته با صرف ۸٫۵ میلیارد دلار بها شرکت اسکایپ و نرم افزار تلفن اینترنتی محبوب آن را خریداری نمود. در آن وقت این اقدام سبب تعجب بسیاری از ناظران شد که معتقد بودند مایکروسافت برای گنجاندن نرم افزار اسکایپ در خدمات مختلف خود با دشواری های جدی مواجه خواهد شد.

مایکروسافت چند هفته پیش نسخه همراه نرم افزار اسکایپ را که با ویندوز ۸ سازگاری دارد عرضه نموده بود.

نرم افزار چت ویندوز لایو مسنجر اولین بار در سال ۲۰۱۱ و با عنوان MSN Messenger عرضه شد و یکی از برنامه های گنجانده شده در ویندوز XP محسوب می شد.

IT Iran

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *