بازی‌های رایانه‌ای بیشتر پسر بچه‌ها را معتاد می‌کند

۱۴م دیماه به نقل از منبع ذکر شده، در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

اگر بازی‌های رایانه‌ای مانع فعالیت‌های اجتماعی کودکان نشود و به اعتیاد نرسد مضر نخواهد بود ولی در صورت استفاده بیش از حد پسر بچه‌ها بیشتر به این بازی‌ها معتاد شده و در نهایت بسیاری از فعالیت‌های طبیعی زندگی آن‌ها مختل می‌شود.

دکتر مکری روانپزشک در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران گفت: بازی‌های کامپیوتری برخودی خود تاثیرات سو ندارند و این بستگی به کاربر آن‌ها دارد در واقع اگر استفاده از این بازی‌ها بیش از اندازه نباشد، به اعتیاد نرسد و مانع فعالیت‌های اجتماعی کودکان نشود حتی می‌تواند برای آنها مفید بوده و سبب افزایش قدرت درک فضایی و سرعت واکنش و تصمیم گیری در آن‌ها شود.

وی تصریح کرد: اگر انجام بازی‌های کامپیوتری حدودا روزی نیم ساعت و ۳ ساعت در هفته باشد و مخل سایر کارهای کودک از جمله درس و مشق و فعالیت‌های بدنی نشود ضرری نداشته و همانطوریکه گفته شد می‌تواند مفیدهم باشد ولی متاسفانه امروزه بیشتر کودکان وقت بسیاری را برای بازی‌های کامپیوتری صرف کرده و به این بازی‌ها اعتیاد پیدا می‌کنند.

دکتر مکری با بیان اینکه کدام جنس از کودکان بیشتر دچار این اعتیاد می‌شوند گفت: پسر بچه‌ها بیشتر استعداد اعتیاد به بازی‌های کامپیوتری را دارند و دختر بچه‌ها چون بیشتر به فعالیت‌های اجتماعی می‌پردازند کمتر دچار این اعتیاد می‌شوند.

وی افزود: البته انجام این بازی‌های کامپیوتری در حد معقول که مانع انجام سایر فعالیت‌های آن‌ها نشود بیشتر برای دختر بچه‌ها پیشنهاد شده و به نفعشان خواهد بود زیرا دختر بچه‌ها سرعت واکنش قدرت مانور  کمتری از لحاظ اجتماعی در مقایسه با پسر بچه‌ها دارند و انجام این بازی‌ها قدرت و سرعت آن‌ها را افزایش می‌دهد./ع۲


باشگاه خبرنگاران
باز بازنشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ