بازپرداخت تسهیلات مسکن مهر ۲۰ ساله شد

گردآوری توسط گروه عمران ممتازنیوز

http://www.bananews.ir/سخنگوی بانک مسکن از ابلاغ بخشنامه بازپرداخت ۲۰ ساله مسکن مهر خبر داد و گفت:۲۰ ساله شدن بازپرداخت تسهیلات مسکن مهر فعلا برای دوره تازه یعنی سال ۹۲ است و برای سال‌های قبل دنبال تمهیدات تازه هستیم.

به گزارش ممتاز : شعبانعلی بهرام‌پور در گفت‌وگو با فارس، گفت: در سال تازه بخشنامه تازه بازپرداخت ۲۰ ساله مسکن مهر ابلاغ شده است اما برای متقاضیان سال‌های قبل بانک مسکن دنبال تمهیدات تازه است تا آن دسته از متقاضیانی که دوست دارند بازپرداخت اقساط آنها ۲۰ ساله شود این تمهیدات تازه را برای آن ها اعمال کنیم.

وی ادامه داد:آنهایی که در حال حاضر بازپرداخت اقساط آنها ۱۵ ساله است نیز باید خودشان تمایل به ۲۰ ساله شدن نیز داشته باشند چرا که میزان اقساط با این وضعیت تغییر می‌کند.

سخنگو و مدیر روابط عمومی در پاسخ به این سوال که اگر متقاضی تمایلی به ۲۰ ساله نشدن داشته باشد بازپرداخت اقساط مسکن مهر ۱۵ ساله خواهد بود ادامه داد: قطعاً چون وقتی متقاضی تمایل دارد اقساط او زودتر تمام شود و میزان کمی قسط پرداخت کند بازپرداخت همان ۱۵ ساله خواهد بود.

بهرام‌پور گفت: اگر بازپرداخت ۲۰ ساله شود مطمئناً اقساط بالاتر خواهد رفت.

تا قبل از سال ۸۹ وام مسکن مهر ۱۲ درصد بوده است که احمدی نژاد در سمنان مصوب کرد که همه وام‎های مسکن مهر به ۴، ۷، ۹ درصد برسد.

بنابراین گزارش، باز پرداخت وام مسکن مهر نیز ۱۵ ساله تقسیط شده بود که رئیس جمهوری موافقت کردند به ۲۰ سال افزایش یابد اما ظاهرا ابلاغ بخشنامه تازه با تاخیر چند ماهه همراه بوده است که با ابلاغ بخشنامه تازه فعلا متقاضیان سال تازه می توانند اقساط خود را با ۲۰ سال بازپرداخت کنند.

پیشتر و قبل از ابلاغ بخشنامه تازه در بازپرداخت ۱۵ ساله تسهیلات مسکن مهر ۱۲ سال از اقساط مربوط به مردم و ۳ سال مربوط به دوران مشارکت و سازنده است که با این بخشنامه تازه بازپرداخت از ۱۲ سال به ۱۵ سال و دوران مشارکت از ۳ سال به ۵ سال افزایش یافته است.

این گزارش می افزاید:این مصوبه شامل حال همه متقاضیان می‌شود، حتی آن دسته از متقاضیانی که دفترچه اقساط آنها صادر شده است بعد از اعلام بانک مسکن می‌توانند با مراجعه به شعب دفترچه قسط ۱۵ساله را تحویل داده و ۲۰ساله دریافت کنند.

این گزارش می افزاید: این کار اختیاری است و کسی که نمی‌خواهد اقساط مسکن مهر را ۲۰ساله پرداخت کند با همان مکانیسم قبلی اقساط را بازپرداخت می‌کند.

– ممتاز، خبرها صنعت ساختمان کشور، عمران – معماری – شهرسازی
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *