بازگشت های تاریخی استقلال در آسیا/امیدواری برای بازی مقابل اف سی سئول

گردآوری توسط گروه ورزش ممتازنیوز

ورزش > فوتبال ملی – تیم استقلال تهران سابقه جبران ۳ شکست خود در مراحل حذفی مسابقات آسیایی را در کارنامه دارد و امیدوار است در بازی روز چهارشنبه برای چهارمین بار موفق به انجام این کار بشود.

 به گزارش ممتاز؛ تیم استقلال تهران در بازی برگشت مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا مقابل سئول کره جنوبی حداقل ۲ گل بزند تا بازی را به وقت اضافی و ضربات پنالتی بکشاند. استقلالی ها سابقه جبران ۳ شکست خود را در مراحل حذفی مسابقات آسیایی دارند:

– در مرحله یک هشتم نهایی جام در جام آسیا ۹۷-۱۹۹۶ تیم استقلال در شهر نمنگان ازبکستان ۴-۱ مغلوب نوف باخور شد تا حذف این تیم قطعی به نظر برسد، اما در بازی برگشت این تیم در آزادی با ۳ گل نوف باخور را شکست داد و با توجه به یک گل زده در خانه حریف صعود خود را به مرحله بعدی قطعی کرد.

– در مرحله یک شانزدهم نهایی جام در جام آسیا ۰۱-۲۰۰۰ تیم استقلال در ابوظبی به مصاف الوحده امارات رفت و با نتیجه ۳-۲ شکست خورد. این تیم یک هفته بعد در اولین روز پاییز ۱۳۷۹ در آزادی با درخشش فرهاد مجیدی که ۲ گل زد، ۴- صفر تیم ضعیف الوحده را شکست داد و گام به مرحله بعد گذاشت.

– در مرحله حذفی جام باشگاههای آسیا ۰۲- ۲۰۰۱ تیم استقلال در جده به مصاف الاتحاد رفت و ۳-۲ شکست خورد. بازی برگشت دو تیم در یک روز سرد زمستانی در آزادی برگزار شد و بعد از اینکه هر دو تیم یک گل زدند، حساسیت بازی به اوج خود رسید. اما ضربه سر تماشایی نیکبخت واحدی که حساس ترین و مهم ترین گل خود را برای این تیم زد سبب شد تا استقلال ۲-۱ پیروز و راهی مرحله بعدی شود.

اما تفاوتی که این ۳ بازی با دیدار روز چهارشنبه دارند این است که استقلال در همه بازی های رفت مقابل حریفانش گل زده بود و در دو بازی مقابل نوف باخور و الاتحاد با قانون گل زده در خانه حریف صعود کرد. ضمن آنکه سئول کره جنوبی تیمی متفاوت با آن تیم ها و نسبتاً حرفه ای است. 

۲۵۱ ۴۱


RSS
ماخذ: خبر آنلاین
باز نشر: پایگاه اینترنتی خبری تحلیلی ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *