بازیگر سرشناس ترکیه در فیلم علیرضا امینی /عکس

گردآوری توسط گروه موسیقی ممتازنیوز

2-1-201412502434موسیقی – خانه هنر (سینما و تلویزیون) / بانی فیلم نوشت:

علیرضا امینی برای ساخت مشترک تازهترین فیلمش با نام «موج کوتاه ردیف ۴۴۴» با یک کمپانی ترکیه‌ای به توافق رسید.

بر اساس این توافق، قرار است «تولگاهان سایشمن» که بسیاری از ایرانی‌ها او را با نام «چنار ایلگاز» برای بازی در سریال ترکیه‌ای «عمر گل لاله» می‌شناسند، یکی از نقش‌های اصلی این فیلم را در کنار دو بازیگر چهره و شاخص ایرانی بازی کند.

امینی این فیلم را در راستای تعاملات بین‌المللی سینمای ایران با سایر کشورهای دنیا، به صورت مشترک با یک کمپانی ترکیه‌ای تولید خواهد کرد. او چند روز قبل در استانبول قراردادی با این بازیگر امضا کرد.

این کارگردان جوان در شرایطی سراغ ساخت فیلم تازهش رفته است که هیات انتخاب سی و دومین جشنواره فجر، علیرغم نهایی کردن حضور حدود ۶۰ فیلم داخلی در بخش‌های مختلف این فستیوال، «بلوک ۹ خروجی ۲» به کارگردانی او را به جشنواره راه نداده‌اند. گفته می‌شود تلخی موضوع «بلوک ۹ خروجی ۲» و بعضی اختلافات میان بعضی از اعضای هیات انتخاب با امینی، سبب کنار گذاشته شدن او از جشنواره است.

امینی قصد دارد تازهترین فیلم خود با نام «موج کوتاه ردیف ۴۴۴» را به صورت مشترک با ترکیه جلوی دوربین ببرد و در آن از دو بازیگر مطرح ایرانی و «تولگاهان سایشمن» ترک استفاده می‌کند. «تولگاهان سایشمن» نقش چنار ایلگاز را در سریال ترکیه‌ای «عمر گل لاله» ایفا کرده است. او در کشور خودش به عنوان بازیگر، طرفداران بسیاری دارد و «موج کوتاه ردیف ۴۴۴» اولین تجربه همکاری او با یک کارگردان ایرانی است.

منبع: بانی فیلم


موسیقی
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *