بازیگر فیلم «مسیر سبز» در ۵۵ سالگی درگذشت

 

«مایکل کلارک دونکان»، بازیگر فیلم «مسیر سبز» در سن ۵۵ سالگی درگذشت. 
«مایکل کلارک دونکان»، بازیگر نامزد اسکار که در فیلم‌های مطرح و پرفروشی چون «مسیر سبز»،‌ «آرماگدون»، «سیاره میمون‌ها» و «پاندای کونگ‌فوکار» روز گذشته (دوشنبه) در بیمارستانی در لس‌آنجلس دار فانی را وداع گفت.
«دونکان» که بر اثر ابتلا به بیماری قلبی جان خود را از دست داد، بیشتر برای بازی در نقش یک زندانی محکوم به مرگ در فیلم «مسیر سبز» شناخته شده است.
وی که پیش از این یک محافظ شخصی بود، در دهه سوم زندگی‌اش به بازیگری رو آورد و در فیلم‌های فراوانی ایفای نقش کرد و برای بازی در فیلم «مسیر سبز» نامزد دریافت جایزه‌ی اسکار شد.
فیلم «مسیر سبز» محصول سال ۱۹۹۹ به کارگردانی «فرانک دارابونت» اقتباسی برگرفته از رمانی با همین نام از «استفن کینگ» است که در آن تام هنکس نیز نقش‌آفرینی کرده است.
حضور دونکان در فیلم «مسیر سبز» با بازخورد مناسب تماشاچیان و منتقدین همراه شد و وی پس از این فیلم در یک سال در چندین فیلم حضور پیدا کرد.
«دونکان» بسیاری از موفقیت‌های خود را مدیون «بروس ویلس» است که وی را برای بازی در فیلم «مسیر سبز» معرفی کرد. وی در فیلم‌هایی چون «آرماگدون» و «شهر گناه» همبازی «بروس ویلس» بوده است.
این بازیگر سیاه‌چهره به دلیل فیزیک بدنی ویژه‌اش برای بازی در انواع ژانرها از فیلم‌های ابرقهرمانی تا کمدی مناسب بود.
«مایکل کلارک دونکان» متولد ۱۹۵۷ در شیکاگو بود که به دلیل مخالفت مادرش برای دنبال کردن فوتبال به حرفه بازیگری روی آورد. هنگامی که مادر وی بیمار شد، دانشگاه را رها کرد و در سن ۲۵ سالگی به لس‌آنجلس رفت و در آنجا محافظ بازیگرانی چون «ویل اسمیت»، «جیمی فاکس» و دیگر ستاره‌های هالیوودی شد

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *