بازیگر قدیمی تلویزیون و تئاتر از دنیا رفت

به گزارش ممتازنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان،

این بازیگر پیشکسوت که مدت‌ها دچار عارضه ریوی بود، براثر همین عارضه درگذشت.

به گزارش باشگاه خبرنگاران؛ نعمت اسدالهی بازیگر قدیمی تئاتر در سن ۶۸ سالگی از دنیا رفت این بازیگر پیشکسوت که مدت‌ها دچار عارضه ریوی بود، براثر همین عارضه درگذشت.
بنابراین گزارش؛نعمت اسدالهی از چهار روز پیش در بیمارستان «ساسان» بستری بود و ۸ آبان ماه درگذشت.نامبرده متولد اول آذر ۱۳۲۳ بود و آخرین فعالیتش در تئاتر به اجرای نمایشنامه خوانی «شبی بیرون از خانه» به کارگردانی مسعود دلخواه بر می‌گردد.
لازم به ذکر است؛ این هنرمند متولد اهواز و فارغ‌التحصیل کارشناسی هنرهای نمایشی از دانشکده هنرهای زیبا بود.
بنابراین گزارش؛وی علاوه بر بازیگری در کارگردانی و تدریس تئاتر نیز فعالیت داشت. از جمله فعالیت‌های او می‌توان به کارگردانی و بازی در نمایش‌های “شبی در کنار رود گرانیکوس”، “خسیس”، “گمراه”، کارگردانی نمایش‌های “توراندخت”، “ننه دلاور و فرزندان او” و بازی در نمایش‌های “در حضور باد” به کارگردانی بهرام بیضایی، “دیکته و زاویه” به کارگردانی داود رشیدی، “حسن کچل” به کارگردانی داود رشیدی، “شهاب آسمانی” به کارگردانی حمید سمندریان، “دخمه شیرین، عکس یادگاری” به کارگردانی دکتر قطب‌الدین صادقی، “بیژن و منیژه” به کارگردانی محمود عزیزی، “هفت نمایش کوتاه” به کارگردانی اسماعیل خلج و … اشاره کرد.
همچنین؛ مرحوم اسداللهی علاوه بر فعالیت‌های صحنه‌ای در نمایش‌های تلویزیونی بسیاری نیز به ایفای نقش پرداخته بود که از جمله آنها می‌توان  نمایش‌های “گمشدگان”، “آخرین آهنگ”، “عقاب شعر”، “چنگ در خلاء” را نام برد.
گفتنی است؛ بازی در دو نمایش “گالیله” به کارگردانی داریوش فرهنگ و “کلبه عموتم” به کارگردانی بهروز غریب‌پور از جمله آخرین فعالیت‌های این هنرمند در تئاتر بوده است. /ص


باشگاه خبرنگاران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ