باکیفیت‌ و بی‌کیفیت‌ترین خودروهای داخلی معرفی شدند

116.10.90.jpg

با کیفیت‌ترین و بی‌کیفیت‌ترین خودروهای تولیدی در سال گذشته در دو گروه سبک و سنگین معرفی شدند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، براساس نتایج ارزشیابی‌های سال ۹۰ شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران، در سال گذشته در بخش سواری گروه سبک تعداد ۱۴ مدل خودرو در سطح کیفی خیلی خوب و ۱۷ مدل در سطح خوب قرار داشته‌اند. در بخش وانت این گروه نیز تعداد سه مدل در سطح کیفی خوب و ۵ مدل هم در سطح قابل قبول قرار دارد.

خودروی نیسان تیانا تولیدی شرکت پارس خودرو با کسب امتیاز منفی ۸٫۳ با کیفیت‌ترین خودروی بخش سواری بوده و خودروی سایپا X131 پارس خودرو نیز با کسب امتیاز منفی ۱۲۸٫۴ کمترین کیفیت را در این بخش داشته است.

در بخش وانت نیز وانت کاپرا تولیدی شرکت بهمن موتور با کسب نمره منفی ۹۷٫۹ بالاترین و وانت نیسان CNG نیز با نمره منفی ۲۱۲٫۹ پایین‌ترین رتبه کیفی را کسب کرده‌اند.

در بخش اتوبوس و مینی بوس تعداد چهار مدل خودرو در سطح کیفی خیلی خوب، چهار مدل در سطح خوب و سه مدل نیز در سطح قابل قبول دارند.

در بخش کامیون و کامیونت، تعداد ۹ مدل خودرو در سطح خیلی خوب، شش مدل در سطح خوب و یک مدل در سطح کیفی قابل قبول قرار دارند. اتوبوس بین شهری ۴۲۱۲ تولیدی شرکت عقاب افشان با کسب نمره منفی ۴۳٫۳ در بخش اتوبوس و مینی بوس و کامیون ولوو FH تولیدی شرکت سایپا دیزل نیز با کسب نمره منفی ۲۲٫۷ در بخش کامیون و کامیونت با کیفیت‌ترین خودروهای گروه سنگین در سال ۱۳۹۰ بوده‌اند.

همچنین اتوبوس شهری SLF و کامیون سنگین بنز WH به ترتیب با کسب نمرات منفی ۱۶۶٫۱ و ۹۷٫۴ پایین‌ترین رتبه‌های کیفی را در بخش‌های اتوبوس و مینی‌بوس و کامیون و کامیونت به دست آورده‌‌اند.

انتهای پیام


ایسنا

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *