بالا تر رفتن سن ازدواج درصد طلاق را افزایش می دهد

۰۵اردیبهشت،

شاخص نسبت طلاق به ازدواج در گروه های سنی مختلف نشان می دهد با بالا رفتن سن ازدواج زوجین، تعداد طلاق به ازای هر ۱۰۰ ازدواج در مردان به ۵٫۶ به ۳۲ درصد و در خانم ها از ۶ به ۲۲٫۵ درصد افزایش یافته است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران بر اساس آمارها موفق ترین ازدواج ها در سنین ۲۰ تا ۲۴ سال رخ داده و با بالارفتن سن ازدواج زوجین، تعداد طلاق در مردان از ۵٫۶ به ۳۲ درصد و در زنان از ۶ به ۲۲٫۵ درصد افزایش یافته است.
البته این نسبت در مردان ۲۰ تا ۲۴ ساله ۵٫۶ درصد، ۲۵ تا ۲۹ ساله ۲۲٫۵ درصد است و در زنان ۱۵ تا ۱۹ ساله ۶ درصد و ۳۰ تا ۳۴ ساله ۳۲ درصد بوده است. 
با توجه به این که بیشترین ازدواج ها یعنی حدود ۸۵ درصد ازدواج ها برای مردان در سنین ۲۰ تا ۳۴ سالگی و برای زنان در سنین ۱۵ تا ۲۹ سالگی ثبت شده به همین سبب آمارهای این گروه سنی مورد تجزیه و تحلیل ویژه قرار گرفتند. 
از مهم ترین شاخص های مورد بررسی در این تجزیه و تحلیل نسبت تعداد طلاق به ازای هر ۱۰۰ ازدواج ثبت شده ، درصد طلاق های ثبت شده در یک سال اول زندگی و درصد طلاق های ثبت شده در ۵ سال اول زندگی را نشان می دهد./ف


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

تا این لحظه ۲نظر ثبت شده
  1. محمدهادی گفت:

    سلام بعلت مشکلات مالی تا الان نتوانستم ازدواج کنم.آیا خانمی هست با من ازدواج کنم شرایط مالی من درک کن.من ۳۰سالمه.لیسانس حسابداری دارم.فعلا بیکار شدم درآمدی ندارم. سن خانم برام مهم نیست فقط درکم کن.شماره تماس من ۰۹۰۳۳۰۵۲۹۲۸. اگر ادم خیر میشناسید شماره تماس یا عابر بانک سپه من بهش بدهید ثواب داره (۵۸۹۲۱۰۱۰۶۰۸۹۶۴۴۲) قربانی هستم

  2. مریم گفت:

    دلیلشم که معلومه سنش پایینه بزنن تو سرش صداش درنمیاد و میترسه جدا بشه!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *