بانک‌های عامل برای رفع مشکلات با واحدهای تولیدی همکاری کنند

گردآوری شده توسط گروه اقتصاد ممتاز نیوز:

استاندار مرکزی بر همراهی و همکاری دستگاه‌های اجرایی و بانک‌های عامل برای رفع مشکلات و موانع موجود در مسیر رشد و توسعه فعالیت‌های صنعتی و تولیدی این استان تأکید کرد.

خبرگزاری فارس: بانک‌های عامل برای رفع مشکلات با واحدهای تولیدی همکاری کنند

خبراقتصادی: محمد حسین مقیمی شامگاه سه‌شنبه در جلسه رفع مشکلات بعضی واحدهای تولیدی استان مرکزی در راستای حمایت از واحدهای تولیدی با هدف تحقق شعار حماسه اقتصادی و حمایت از سرمایه گذاری داخلی و تقویت تولید ملی بر برداشتن مشکلات از سر راه تولید کنندگان و زمینه سازی برای تحقق حماسه اقتصادی تأکید کرد.

وی، یکی از راه‌های توسعه پایدار و حل بسیاری از مشکلات جامعه و کاهش بیکاری را در گرو توسعه کار و تولید و افزایش سرمایه گذاری در بخش‌های تولیدی دانست و اظهار داشت: در شرایط کنونی جامعه و با توجه به مشکلات اقتصادی و اشتغال موجود نباید اجازه دهیم کارخانه‌های تولیدی که اشتغال بالایی دارند تعطیل شوند.

استاندار مرکزی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه هزینه ایجاد یک شغل در استان ۳۰۰ میلیون تومان می‌باشد و با توجه به وضع اقتصادی کشور باید در رفع مشکلات واحدهای تولیدی تلاش کرد تا شاهد رونق تولید و ایجاد اشتغال در استان باشیم.

مقیمی همچنین بر اجرای مصوبات جلسات اداری و بازدیدهای شهرستانی تأکید کرد و بیان داشت: مدیران دستگاه‌های اجرایی موظف به پیگیری و اجرای مصوبات مرتبط با خود می باشند.

وی با بیان اینکه برگزاری جلسات ستاد تسهیل امور و پشتیبانی واحدهای تولیدی فرصتی برای حل مشکلات اقتصادی واحدهای تولیدی صنعتی است، افزود: با همکاری بانک‌های عامل و دستگاه‌ها می‌توان اقدامات مناسبی در راستای مرتفع کردن بسیاری از مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی انجام داد.

استاندار مرکزی به مدیران ذیربط و بانک‌های عامل نیز تاکید کرد که برای رسیدن به هدف مهم پویایی بخش تولید و اشتغال در استان رویه کمک و فرصت دادن به واحدهای دارای مشکل را در پیش بگیرند

در این جلسه عمده مشکلات ۸ واحد بزرگ تولیدی استان که اغلب مشکل بدهی‌های معوقه به بانک‌های عامل، تامین سرمایه در گردش برای تداوم تولید، بدهی به تامین اجتماعی، بدهی‌های معوقه مالیاتی و استمهال تسهیلات بانکی و مشکل وثیقه بود با حضور استاندار بررسی و به تصویب رسید.


khabareghtesadi.com
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ