بانک تجارت بیش از ۵۰ میلیون دلار ارز دانشجویی پرداخت کرد

۰۷م آذر ،

بانک تجارت بیش از ۵۰ میلیون دلار ارز دانشجویی پرداخت کرد | چاپ |
سه شنبه ۰۷ آذر ساعت ۱۱:۲۹

بینا- مدیر روابط عمومی بانک تجارت گفت: این بانک از زمان پذیرش عاملیت توزیع ارز دانشجویی در اواسط مهرماه قبل تاکنون بیش از ۵۰ میلیون دلار ارز به بیش از ۱۰ هزار نفر از دانشجویان غیربورسیه شاغل به تحصیل در خارج از کشور پرداخت نموده است .

به گزارش بینا، محمدرضا غفوری سخنگوی این بانک با اظهار امیدواری کاهش زمان پرداخت ارز به دانشجویان افزود: همچنین این بانک تاکنون قریب به ۱۲ میلیون از منابع ارزی خود را با نرخ مرجع به دانشجویان بورسیه پرداخت نموده که این مبلغ از سوی بانک مرکزی تامین نشده است.
وی افزود : واحدهای ارزی این بانک تمام تلاش خود را به کار گرفته اند تا فرآیند فروش ارز دانشجویی در قالب یک برنامه زمانبندی مناسب و عادلانه صورت گیرد.
مدیر روابط عمومی بانک تجارت یادآور شد: با توجه به تعاملات صورت گرفته با بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، میزان ارز تخصیصی به بانک تجارت بابت پرداخت ارز دانشجویی افزایش یافته و امیدواریم تا مدت زمان انتظار برای پرداخت ارز به دانشجویان غیربورسیه کاهش یابد.
غفوری در ادامه افزود: بدیهی است درصورت قرار گرفتن پرداخت ارز دانشجویی در اولویتهای ارزی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، بانک تجارت این آمادگی را دارد که در کوتاه ترین زمان ممکن نسبت به پرداخت ارز به کلیه دانشجویان معرفی شده از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اقدام نماید.
شایان ذکر است که در حال حاضر بانک تجارت از محل منابع ارزی خود مبادرت به فروش ارز دانشجویی به نرخ مبادله ای به دانشجویان غیربورسیه ای می نماید و سپس با فاصله زمانی چند روزه آن را از بانک مرکزی دریافت می نماید. در صورتیکه این فاصله زمانی و ارز مورد نیاز توسط بانک مرکزی تامین شود، به سرعت می‌توان ارز مورد نیاز دانشجویان را به آنها پرداخت و مدت زمان انتظار آنها را به صفر رساند.

 


RSS
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *