بانک مرکزی : شعب متخلف را معرفی کنید

۲۵م آذر ،

بینا- مدیر کل روابط عمومی بانک مرکزی در ارتباط با خبرهای مبنی بر عدم عرضه اوراق مشارکت در بعضی بانک‌های منتخب، اظهار داشت: همزمان با عرضه ۲۵ هزار میلیارد ریال اوراق مشارکت بانک مرکزی از دیروز (شنبه) از بین بانک‌های ملی، صادرات، تجارت، ملت، پاسارگاد، سینا و پارسیان تنها تعداد محدودی از شعب یکی از بانک‌های خصوصی اوراق را عرضه نکرده بودند.
به گزارش بینا، رضا سراج با بیان اینکه طبق بررسی های صورت گرفته مشخص شد که بخشنامه مربوطه از طریق اداره مرکزی این بانک خصوصی به شعبه ابلاغ نشده بود، به تسنیم تصریح کرد: البته تنها شاید یک الی ۲ شعبه این بانک خصوصی و یک شعبه یکی از بانک‌ها دولتی دیگر اوراق نمی فروختند که با دستور بانک مرکزی تمامی شعب منتخب موظف به عرضه اوراق مشارکت بانک مرکزی شدند.
مدیر کل روابط عمومی بانک مرکزی ضمن تأکید براینکه هماهنگی‌های لازم برای عرضه ۲۵ هزار میلیارد ریال اوراق مشارکت از سوی این بانکها انجام شده است، گفت: امروز هم بانک مرکزی مرتب فرآیند فروش اوراق مشارکت را رصد می‌کند؛ از امروز تمام شعب بانک‌های منتخب اوراق می فروشند.
سراج از مردم و رسانه‌ها خواست تا در صورت ملاحظه عدم عرضه اوراق مشارکت در شعب بانک‌های منتخب، به بانک مرکزی گزارش دهند تا پیگیری‌های لازم از طریق این بانک برای رفع مشکلات مربوطه انجام شود.
از دیروز و طبق اعلام قبلی بانک مرکزی ۲۵ هزار میلیارد ریال اوراق مشارکت از طریق بانک‌های ملی – صادرات – تجارت- ملت- پاسارگاد -سینا و پارسیان عرضه می ‌نماید.
اوراق این مرحله از ویژگی‌هایی چون اعتبار یک ساله،‌نرخ سود علی‌الحساب سالانه ۲۰ درصد به صورت پرداخت هر سه ماه یکبار، معاف از مالیات و قابل بازخرید توسط بانک عامل ، برخورداراست.
همچنین نرخ سود بازخرید این اوراق سالانه ۷۵/۱۹ درصد بوده و قابلیت معامله در بورس اوراق بهادار را نیز دارا می‌باشد. مرجع تضمین‌کننده اوراق بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران بوده و ۳۶۰ روز مبنای محاسبه سود روزشمار تعیین شده است.

RSS
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ