بان کی مون: به حرمت المپیک زمستانی ، دست از کشتار بردارید!

گردآوری توسط گروه ورزش ممتازنیوز

ورزش > مدیریت ورزش – بان کی مون دبیر کل سازمان ملل متحد از همه خواست به حرمت براقراشته شدن پرچم المپیک ، سلاح های شان را زمین بگذارند و دست از کشتار بر دارند.

به گزارش ممتاز ؛ دبیر کل سازمان ملل متحد به سبک عرف رایج برای آغاز بازی های المپیک پیامی داشت. پیامی که این بار هم بر اساس منشور المپیک درخواتسی برای دوستی به همراه داشت. دبیر کره ای ملل متحدد در این پیم از همه مبارزان در سراسر دنیا خواسته به حرمت افراشته شدن پرچم المپیک ، ۱۶ روز سلاح های  شان را بیاویزند و دست از کشتار و خونریزی بردارند. او در این پیام از همه خواسته تا از ۱۸ بهمن که بازی های سوچی آغاز می شود ، تا ۴ اسفند ، همه به فکر صبح و آتش بس باشند .

در پیام بان کی مون آمده است:« در آستانه  بازی های المپیک و پارالمپیک زمستانی در سوچی من باری دیگر پیام منشور المپیک را یادآوری می کنم و از تمامی آنانی که درگیر مخاصمات مسلحانه در سراسر جهان هستند می خواهم  اسلحه خود را زمین گذاشته و آتش بس المپیک را رعایت نمایند. فکر من متوجه مردم سوریه، جمهوری آفریقای مرکزی، جنوب سودان و تمامی افرادی است که از خشونت بی معنی در رنج هستند، بدون فراموش کردن خانواده آنانی که عزیزان خود را در بمب گذاری اخیر در ولگوگراد از دست دادند، جایی که  از سوچی زیاد دور نیست. »

۴۱۴۱


RSS
ماخذ: خبر آنلاین
باز نشر: سایت خبری تحلیلی ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *