باهنر:‌ تغییری در یارانه مردم ایجاد نمی شود

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به تصویب طرح یک فوریتی اجرا نشدن مرحله دوم هدفمند کردن یارانه ها گفت: مرحله نخست این طرح درجای خود باقیست و تغییری در قیمت فرآورده های نفتی و نقدینگی پرداختی، ایجاد نمی شود.

آقای محمد رضا باهنر در مصاحبه اختصاصی با واحد مرکزی خبر ما با بیان اینکه هدفمند کردن یارانه ها سکه دو رویی است که افزون بر منابع، هزینه نیز ایجاد می کند افزود:‌ مرحله نخست با تلاش دولت و مجلس اجرا شد و مردم آثار پرخیر و برکت آن را می بینند اما مشکلاتی نیز ایجاد کرده است.

وی گفت: در مرحله دوم درقانون بودجه سال ۹۱ دولت براساس سیاست های قبلی توقع داشت گام دوم را بلندتر از گام نخست بردارد اما ما این را در مجلس مصلحت ندانستیم.

باهنر افزود:‌ در سال ۹۰ حدود ۴۰ هزار میلیارد تومان با اجرای این طرح برای دولت درآمد در نظر گرفتیم و دولت در سال ۹۱ می خواست این مبلغ را به بیش از صد هزار میلیارد تومان افزایش دهد که فکر کردیم این شوک جدی به قیمت ها، جامعه و اقتصاد خانوار است.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت:‌ بر این اساس این طرح را تعدیل و در حد ۵۶ هزار میلیارد تومان تصویب کردیم.

باهنر افزود: با توجه به نوسانات برخی قیمت ها و افسار گسیختگی تورم دولت معتقد بود که این مبلغ کم است و خوب نیست که آن را اجرا کند اما ما دیدیم در فضای کنونی این عدد نیز زیاد است.

وی گفت: با توجه به گرانی ها و نرخ تورم بالایی که به اقتصاد خانوار تحمیل شده است طرح یک فوریتی اجرا نشدن مرحله دوم هدفمندکردن یارانه ها تصویب شد.


Tabnak.IR | تابناک

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *