باید از طرح‌های کارآفرینی زنان در صنایع دستی حمایت کرد

دومین نشست تخصصی بانوان کشور با رویکرد توانمندسازی زنان در محل دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی برگزار شد.

باید از طرح‌های کارآفرینی زنان در صنایع دستی حمایت کرد

به‌گزارش ممتاز نیوز، در این نشست که با حضور معصومه پاشایی بهرام رئیس فراکسیون مناطق آزاد و نماینده مجلس شورای اسلامی، مریم جلالی معاون صنایع‌دستی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، مریم کاظمی‌پور معاون بانوان وزارت ورزش و جوانان، سوده نجفی عضو شورای شهر تهران و تعدادی دیگر از مسئولان از جمله مدیر خدمات کسب و کار وزارت صمت، مدیرعامل صندوق توسعه صنایع‌دستی، دبیر اجرایی کمیسیون کارآفرینان مجلس و مدیران رسانه ملی و نمایندگانی از سازمان بهزیستی و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، نمایندگان بانوان مناطق آزاد، فعالان حوزه کارآفرینی برگزار شد به نقش توانمندسازی بانوان در توسعه جامعه و اهمیت آن پرداخته شد.

مشاور امور بانوان دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد در این نشست گفت: با توجه به اهداف دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و در اولویت قرار گرفتن توانمندسازی زنان به لزوم حمایت از طرح‌های کارآفرینی زنان و عملیاتی شدن این طرح‌ها با استفاده از فناوری‌ها و توسعه دیجیتالی و نقش آموزش در این زمینه و ایجاد قوانین حمایتی طرح‌های خلاقانه و پژوهشی باید توجه کرد.

معصومه پاشایی بهرم رئیس فراکسیون مناطق آزاد نیز در این نشست گفت: هویت‌سازی و فرصت‌سازی و اجرای قوانین حمایت از کارآفرینان زن و ضرورت ارتباط متقابل و تمرکز بر اهداف مناطق آزاد را زمینه‌ای مفید برای توسعه زیر ساخت‌های مشارکت زنان در اقتصاد خواهد بود.

مریم جلالی معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی کشور نیز در ادامه این جلسه گفت: در حوزه صنایع‌دستی حمایت از کارآفرینان به‌ویژه بانوان بسیار مورد تاکید است و ایجاد حمایت‌های قانونی و توسعه راهکارهای جنسیتی برای توسعه کسب و کار زنان در فعالیت‌های اقتصادی به ویژه صنایع‌دستی در مناطق آزاد بسیار مورد اهمیت است.

کاظمی‌پور معاون بانوان وزارت ورزش در ادامه این نشست بر نقش و اهمیت توانمندسازی بانوان در حوزه‌های ورزشی به ارائه راهکارهایی پرداخت و بر حمایت از بانوان در این حوزه تاکید کرد.

سوده نجفی عضو شورای شهر تهران نیز از به اشتراک گذاشتن تجربیات توانمندسازی بانوای و همکاری‌های مشترک در این حوزه سخن گفت و بر ضرورت توجه به استعداد و نقش زنان در چرخه اقتصادی و تدابیر وبژه برای بهره‌مندی درست از این موضوع پرداخت.

در این نشست همچنین سخنرانان به نقش مشترک همکاری در حوزه توانمندسازی زنان و ایجاد کمیته‌های همکاری مشترک پرداختند و فعالان حوزه کارآفرینی به ارائه طرح‌های پژوهشی و خلاقانه با استفاده از فناوری‌های نوین اشاره کردند.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ