باید دولت وزارت‌ ارتباطات را از بلاتکلیفی درآورد

۲۸م آذر ، فارس- رئیس کمیته ICT مجلس گفت: دولت ناگزیر به معرفی متصدی وزارت ارتباطات برای ۷ ماه باقی‌مانده از عمر فعالیت خود است و بهتر است سریع‌تر این وزارتخانه را از بلاتکلیفی درآورد که بهترین گزینه هم از نیروهای وزارت است.

رمضان علی سبحانی فرد در گفت‌وگو با خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس، اظهار داشت:‌ با مصوبه اخیر مجلس مبنی بر ممنوعیت ادغام ها تا پایان دولت و ممنوعیت سرپرستی یک وزیر بر وزارتخانه دیگر، آقای نیکزاد نمی‌تواند سرپرست وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات باشد.

رئیس کمیته ICT مجلس شورای اسلامی افزود: به این ترتیب پس از تصویب طرح در شورای نگهبان و قانون شدن آن، باید برای تصدی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تصمیم‌گیری شود.

وی ادامه داد: دولت برای ۷ ماه باقی‌مانده از عمر فعالیت خود، ناگزیر به معرفی سرپرست یا وزیر برای این وزارت‌انه است و بهتر است با معرفی سریع‌تر جایگزین آقای نیکزاد این وزارتخانه را هر چه زودتر از بلاتکلیفی درآورد.

سبحانی فرد تصریح کرد: همچنین به سبب تخصصی بودن حوزه فعالیت وزارت ارتباطات، معتقدم بهترین گزینه برای تصدی وزارت ارتباطات از نیروهای متخصص مجموعه خود وزارت است.

پس از برکناری تقی پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، کمیسیون صنایع و معادن، پیشنهاد تصویب طرحی دو فوریتی را مطرح کرد که بر اساس آن در مدت باقی مانده از دولت دهم، هرگونه ادغام و جابه‌جایی سازمان‌ها یا موسسات بین وزارت‌خانه‌ها یا الحاق آنها به نهاد ریاست جمهوری ممنوع شود.

این طرح که به سرعت در دستور کار مجلس قرار گرفت، در صحن علنی مجلس شورای اسلامی تصویب شد تا به این ترتیب سرپرستی وزیر راه و شهرسازی بر وزارت ارتباطات رسماً منتفی شود.

IT Iran
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *